PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833526}

Król

7,5 17 713
ocen
7,5 10 1 17713
6,5 16
ocen krytyków
Król
powrót do forum serialu Król

Widać ogromny skok w produkcji wideo, gra światłem, scenografia, montaż. Czemu jednak nie widać tutaj skoku w dźwięku - muzyka zawsze głośniejsza od tego co aktor mówi? Czy nie mogą tutaj czegoś zrobić z głosem aktora? Burczy pod nosem i nic nie słychać. W każdym polskim filmie - prócz komedii, bo w nich muzyka jest przerywnikiem a nie w takcie dialogów.

ocenił(a) serial na 7
suomik

Ja w zwiastunie zrozumiałem wszystko . Zobaczymy w listopadzie jak to będzie słychać :) Ja bym bo samym zwiastunie nie wyciągał wniosków :)

suomik

Te wieczne seplenienie, cicha niewyraźna mowa. W polskich produkcjach to norma a szkoda...

suomik

Polska szkoła dźwiękowa się kłania.

sebogothic

Plus poziom kształcenia w polskich uczelniach aktorskich, których kiedyś nie miał prawa opuścić student ze słabą dykcją. Ba, nawet nie miał prawa być przyjęty. A dzisiaj? Te tabuny mamroczących pod nosem, ledwo otwierających usta aktorzyn, oczywiście dodatkowo kastingowcy bez żadnego wyszkolenia.

eltoro10000

Czyli nie jestem sam w swoich osądach polskich produkcji.

MrJunk65

Jak to mówią, koń jaki jest, każdy widzi...

eltoro10000

po prostu ,produkty tej wytworni sa NIEPELNOWARTOSCIOWE ...

kojot49

Wyrób aktoropodobny...

eltoro10000

Fakt, w starszych filmach nie było czegoś takiego. A w nowych non-stop aktorzy coś mówią pod nosem, że polskie filmy trzeba oglądać z napisami, bo nie idzie zrozumieć. Pamiętam, że w takich Służbach specjalnych było to najbardziej zauważalne. I jeszcze wszyscy mówili z tą samą irytującą manierą.

ocenił(a) serial na 7
eltoro10000

To prawda. Bardzo wielu młodych aktorów bełkocze. Niby mówią, ale naprawdę czasem trudno zrozumieć nieoczywiste i krótkie słowa. Jednym ze sztandarowych przykładów jest dla mnie Joanna Kulig. Nie rozumiej jej fenomenu i popularności z tak okropną dykcją. Mówi za szybko i chyba nie za bardzo otwiera usta. A ona przecież też śpiewa, więc dykcję czy emisję głosu powinna mieć bez zarzutu.

tomek_spolski

Prawda, zwykle trudno zrozumieć co ona mamrocze pod nosem. Tak było zdaje się w "Botoksie". Przewijałem kilka razy, by zrozumieć niektóre kwestie i nadal nie rozumiałem. Pomogła dopiero kopia z napisami ;-)

sebogothic

Dźwięk w polskiej branży filmowej jest najmniej dofinansowywany.

ocenił(a) serial na 10
calibra7

To bez sensu argument,bo w starych polskich filmach-za wczesnego i póżniejszego PRL-u-dżwięk jest świetny;dykcja aktorów-nienaganna-że przedwojennych filmów nie wspomnę,gdzie aktorzy dosłownnie GRYŻLI tekst! Wtedy "nakłady na dżwięk"były zapewne jeszcze mniejsze! Dżwiękowcy dostali wysokiej klasy,sprzęt japoński i ..albo nie potrafią z niego korzystać albo puszczaja sprawę kantem!Realizatorzy,reżyser-znają teksty scenariusza na pamięć i im się zdaje że wszystko dobrze i zrozumiale słychać! A nie słychać i dialogi są permanentnie przykrywane przez muzykę!To jest prawdziwy HORROR polskiego filmu!Z radością oglądam na Ale Kino,bo serial jest puszczany z napisami!Inaczej ze startu postawiłabym kropkę i nie oglądałabym!

ocenił(a) serial na 7
sebogothic

chyba brak tej szkoły, bo co produkcja to coraz gorszy i zabijający całość

suomik

Wydaje mi się, że ciągle ci sami dźwiękowcy przewijają się w polskich produkcjach. Mam wrażenie jakby każdy film lub serial był robiony przez tą samą bandę amatorów.

perun_6

zgadza sie ,jest to banda gnojkow ktorzy niszcza SWIADOMIE !!! polska ,wspolczesna kinomatografie

ocenił(a) serial na 8
suomik

Dwa aspekty kiepskiego dźwięku: kiepski montaż i kiepska dykcja. Niestety w polskich produkcjach (i nie tylko polskich oczywiście) coraz mniejszą wagę przywiązuje się do dykcji....

ocenił(a) serial na 5
zibek_2

Jeżeli coraz mniejszą to znaczyłoby, że kiedyś dźwięk był lepszy, a przecież w starszych filmach jest jeszcze gorzej.

wasli

no nie bardzo xD

wasli

Zależy, co rozumiesz przez "starsze". Te kręcone w czasach PRL miały dźwięk wzorcowy.

wasli

Wcale nie, oglądam stare polskie filmy nawet te przedwojenne i wszystko rozumiem. Przedewszystkim dykcja, ale tez nie było natrętnej muzyki podczas dialogów.

ocenił(a) serial na 5
kwieku50

Złapałem się na tym, jak słaby dźwięk jest w polskich filmach (niezależnie od epoki), odkąd mam dziecko. Gdy śpi i oglądam coś amerykańskiego w miarę cicho, wszystko słyszę i dźwięk jest w miarę równy. Gdy włączę coś polskiego, cały czas trzeba zmieniać głośność pilotem, bo nic nie słychać i nie da się zrozumieć, a nagle łup - jedna scena, podniesiony ton lub efekt na cały regulator. A dykcja? Bez przesady, czołowi współcześni aktorzy mają dobrą dykcję, nie demonizujmy ich aż tak.

kwieku50

Irytujące bylo jedynie to aktorskie zmanierowane "l" zamiast "ł"... ;-)

suomik

Po prostu wysoko budżetowi montażyści i dźwiękowcy na polskiej scenie filmowej odwalają pełnoprawną fuszerkę.
Zobaczcie sobie chociażby na produkcje Darwinów, gdzie dźwięk w ich produkcjach jest świetnie wystrojony. A nie mają takich budżetów jak "polskie kino". Głównie sami montują.

https://www.youtube.com/watch?v=MFUUydRo-OQ

Gregory1959

O czym tu mówić, skoro nawet w kosztownej obróbce cyfrowej, której poddawane jest wiele starszych filmów odstawiana jest fuszerka. Co z tego, że dźwięk i obraz po tej obróbce jest wyraźniejszy, skoro w niemal każdym odrestaurowanym cyfrowo filmie występuje asynchron. Robią to taką metodą, że oddzielnie restaurują obraz, a oddzielnie dźwięk, no i po złożeniu tego z powrotem do kupy okazuje się, że aktor rusza ustami wcześniej, albo później niż słychać co mówi. Masakra.

suomik

Ma problem ze wszystkim, szczególnie z tym że mamy w tym kraju półtorej gwiazdy i niektóre twarze wychodzą z każdego kąta. Nie da się tego oglądać

ocenił(a) serial na 7
suomik

Po pierwszym odcinku stwierdzam , że wszystkie dialogi zrozumiałem . Ktoś chyba z canal plus czyta jednak te żale . Z ciekawości jeszcze sprawdze czy w tv o 21 też będzie ok .

michalkuc1993

Tak, zgadzam się. Też wszystko zrozumiałam.

lidekm

Jaka ty pojętna...

ocenił(a) serial na 8
lidekm

Ja też. Dźwięk jest ok, ale ja oglądałem w Dolby Digital 5.1, więc może dlatego.

ocenił(a) serial na 8
suomik

Serio? Znowu o tym? Moze czas zainwestowac w dobre audio?

Roofos

To nie widz ma inwestować w "dobre audio", tylko w postprodukcji dźwięk powinien być miksowany pod różne odsłuchy, tylko to wymaga pracy, pieniędzy, chęci i wiedzy. Wtedy i w kinie i na lichych głośniczkach telewizora wszystko słychać. U nas już dość często zgrywa się dźwięk na porządnych salach z bardzo dobrym odsłuchem, selektywnym dźwiękiem, dobrymi basami i tam jest kosa, tylko tam...

Qopot

gut job

ocenił(a) serial na 8
suomik

Niestety z dźwiękiem tu to prawda,trzeba było się dobrze przysłuchiwać czasem co aktorzy mamroczą.Jednak po pierwszym odcinku oceniam serial bardzo dobrze.Z przyjemnością oglądało się każdą scenę tej produkcji.Przede wszystkim jest bardzo klimatyczny.Czekam już na kolejne odcinki.

suomik

Ech dlatego nie obejrzałam Watachy, Pracowałam kiedyś w tv- starzy dźwiękowcy nagrywali mi dźwięki płonącego znicza, trzepot skrzydeł gołębi lecących nad polami kilkadziesiąt metrów od mikrofonu, ci nieco młodsi patrzyli tylko na wskaźniki, raz dźwiękowiec z Katowic zasnął na nagraniu i musiałam przerwać bo zaczął chrapać. To samo dzieje się wszędzie. Przyzwyczajona do słabego nagłośnienia w teatrach będąc kiedyś w Romie myślałam że aktorzy śpiewają z playbacku bo pierwszy raz od lat słyszałam wszystkie słowa

Theoffiec

W teatrach muzycznych mają mikrofony to poważnie ułatwia dobrą
słyszalność. Film jest znakomity dlatego widzowie narzekają na detale
ale słusznie bo to psuje obraz całości filmu. Ja w Królu na dźwięk generalnie
nie narzekam ale jedną kwestię w 1 odcinku kiedy Żurawski podchodzi
do stolika gdzie siedzi Kum z Radziwiłkiem i coś mówi, powtarzałem
4 razy i dalej nic nie zrozumiałem w końcu włączyłem napisy.
Ogólna kwestia to od około tygodnia Canal+ nadaje znacznie ciszej niż
inne kanałyTV.

darek638

pomoz! jak wlaczyc napisy ...

kojot49

Nie wiem od kogo masz Canal+?! Jeśli z TV kablowej to na pilocie wciśnij klawisz OPT następnie NAPISY i odpowiedni język. Jeśli masz talerz to nie wiem ale musi być jakieś podobne rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 8
suomik

Dlatego obejrzałem pierwszy odcinek z napisami, i to nie jest pierwsza polska produkcja którą tak opędziłem.

suomik

Przyznam że nic tak mnie nie wpienia w polskich filamch jak właśnie zryty dźwięk. Moze warty by zacząć sie potem dubbingowac w studiu. TAK robiono w dawnych filmach i wszystko słychać pięknie ładnie.

maciekb80

Polskie filmy trzeba oglądać z napisami. :P

sebogothic

Żebyś wiedział;)

ocenił(a) serial na 9
maciekb80

Niestety to racja dlatego wolę oglądać filmy zagraniczne z lektorem, bo jakoś tego lektora słychać i mówi wyraźnie. Co dziwne zauważcie, że w polskich telenowelach typu Barwy Szczęścia czy M jak miłość, czyli serialach głównie nagrywanych w studiach filmowych dźwięk jest bardzo dobry no i aktorzy mówią wyraźnie, nawet w Lombardzie jest rewelacyjnie czyli polskie telewizyjne produkcję dają radę. Chociaż oglądam obecnie W głębi lasu na Netflix i dźwięk jest naprawdę ok, momentami nie można zrozumieć aktorów ale to już problem dykcji, zgodzę się jeszcze z jednym, nie wiem jakim cudem Szyc zrobił karierę, jest dobrym aktorem ale sepleni strasznie.

ocenił(a) serial na 7
suomik

Zgadza się, karkołomne zwłaszcza pierwsze pół godziny, marmolenie pod nosem aktora" Szyca bez komentarza.

suomik

Nie potrafię zrozumiem też, czemu brak jest dźwięku 5.1..

exciter85

Dajcie spokój. W tym filmie na prawdę wszystko wyraźnie słychać. Może poustawiajcie sobie ten głos w tv. Jak chcecie wyraźny głos (to są takie ustawienia) Ja tam na jakiś tanich creativach oglądałem akurat przy komputerze i super dźwięk w tym filmie

suomik

Fabuly nie oceniam, bo wydaje sie ciekawa. Gra aktorska sztuczna. Slabi aktorzy. Scenografia slaba, wogole nie przypomina lat 30. Beznadziejnie sztuczne efwlty 3d zastosowane w filimie. Nie wspominam o swietle, ktore jest katastrofalne, wiecznie przeswietlone, zero zmroku. Po prostu slabo. Do Peaky Blinders nie ma co porownywac bo juz sama sciezka dzwiekowabije na glowe. Ten serial od strony montazystow to jedno wielkie gowno... 3/10 ze wzgledu na ciekawe lata i ppruszony temat. Slepnac od swiatel i wataha to jednak liga wyzej.

pilkarzykpilka

A co Ci przypomina lata 30-te ? Dzieciństwo ???

pilkarzykpilka

Każdy inny polski serial nawet doskonały Rojst ma o 80% gorszy obraz.

suomik

To wyjaśnia wiele:
https://natemat.pl/221583,o-czym-oni-gadaja-udzwiekowienie-polskich-filmow-irytu je-od-zawsze-ale-to-problem-nie-do-przeskoczenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones