PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808108}
6,5 20 464
oceny
6,5 10 1 20464
5,5 31
ocen krytyków
Obywatel Jones
powrót do forum filmu Obywatel Jones

Dobrze zapodana propaganda może ukryć ludobójstwo - czy to w postaci zagłodzenia milionów ludzi, zagazowania ich i innych okrucieństw, które działy się i dzieją na świecie w imię niepohamowanej żądzy władzy garstki fanatyków populistów. Dobrze zapodana propaganda ogłupia miliony ludzi na całym świecie. Dlatego wolne, niezależne media, tak samo jak sądy są jedynym ratunkiem przed szaleńcami tego świata. Nie rozumiem kompletnie krytyki tego filmu. Świetnie zrobiony.

ocenił(a) film na 9

Ale wtedy stajemy się tacy sami, jak ci których karzemy. Też nie wiem co bym zrobiła, jakby ktoś chciał zabić albo zabił mojego psa.

użytkownik usunięty
Agatonik

Może tak, może nie …. Wszystko jest relatywne. A w tego typu sytuacjach, raczej ma się gdzieś takie dylematy. Bardzo dużo filmów jest o tematyce samosądu z bezsilności, kiedy prawo zawiodło. Szczególnie w przypadkach zabójstwa czy gwałtu. „Czas zabijania ” , „ Odważna” A jeśli chodzi o zabójstwa zwierząt, i stawanie w ich obronie to „Instynkt”. „Goryle we mgle” Całym sercem byłam z bohaterami. A przecież film czerpie inspiracje z życia.
Ale to raczej dyskusja na forum „Pokotu”, a nie filmu o polityce ;)

użytkownik usunięty
Agatonik

Johny Wick tez dokonał samosądu , jak zabili mu psa. I jak czytałam na forum, jakos większość była za .... ;)

ocenił(a) film na 9

Ciekawa uwaga. Bo to prawdopodobnie nie dyskusja o filmie, tylko niechęć do Agnieszki Holland i Olgi Tokarczuk (jak ktoś czytał książkę)

użytkownik usunięty
Agatonik

To prawda. Niektórych "Pokot" bardzo boli. A chyba jeszcze bardziej to, że O.Tokarczuk dostała Nobla, autorka "debilnej" ksiązki" Prowadź swój pług przez kości umarłych"

użytkownik usunięty
Bokciu

A dlaczego to życie zwierzęcia ma być mniej warta od życia człowieka? Jedno i drugie stworzył Bóg. I tak się składa, że zwierzęta będą żyły bez człowieka, i to na pewno lepiej. Człowiek bez zwierząt nie przetrwa.
Samosąd w tym przypadku uważam za usprawiedliwiony. Bohaterka wyczerpała wszystkie inne możliwości. Film podobny w tematyce „Instynkt” z Hopkinsem.
Nie wiem jak ja bym postąpiła gdyby ktoś z premedytacją zabijała moje zwierzęta. Nie wiem, jak bym zareagowała, gdybym zobaczyła, że ktoś zwierzę zabija … Życie to życie. Współczujemy i jesteśmy za bohaterami, którzy dokonali samosądy jak zabito kogoś z ich rodziny, i morderca nie poniósł kary.

ocenił(a) film na 9
kapustka7

Dokładnie to samo myślałam oglądając film - że to jest już kino światowe. No i właśnie temat godny już tego pułapu reżyserskiego.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Też mnie to zastanawia - skąd ta krytyka tego filmu, bo kompletnie jej nie rozumiem, a w środowisku filmowców jest obecna. Nawet prosiłam dwóch, żeby mi wyjaśnili, dlaczego film nie jest dobry? To jakoś piąte przez dziesiąte, właściwie nie wiadomo. Ogólnie więcej w tym wyjaśnianiu mimiki, niż jakiś konkretnych argumentów. Albo argument, że nawet w Berlinie nie został doceniony. No faktycznie mocny argument. Że ten aktor słabo grał Garetha Jonesa.... że źle dobrany do roli, źle osadzony.... no cóż.... to ja chyba byłam na innym filmie.... mój Gareth był bardzo dobrze osadzony w roli i bardzo dobrze grał....

ocenił(a) film na 9
Juriell

Też przeprowadziłam parę rozmów i dokładnie tak, jak Ty usłyszałam ogólniki. Czasami mam wrażenie, że cały proces rozpoczyna się od jakiejś "opiniotwórczej" recenzji, a potem następuje powielanie - nieważne - na plus lub minus.

ocenił(a) film na 7
Juriell

W jednym miejscu było wyraźnie widać błąd reżyserki - chodzi mi o sceny przy końcu filmu, gdzie główny bohater jedzie na rowerze, a potem biega po dworze tego magnata prasowego. Za dużo trzęsącej się kamery, niepotrzebne przyspieszanie obrazu, bardzo dziwny montaż - do tego faktycznie można się przyczepić. Ale poza tym? Też nie rozumiem. Film jest zrobiony dobrze, sceny z jedzeniem i ze śpiewającymi dziećmi mają spory ładunek emocjonalny, historia głównego bohatera angażuje widza. Może ukraińskie wioski wyglądają jak z lat 60. a nie 30., ale to mały problem.

Agatonik

Nowy zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=gj2Cn1N9iAU
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Agatonik

Niezależne sądy tak jak te, które chodziły na narady z platformą?

ocenił(a) film na 9
a__s

No i po co powtarzasz te propagandowe bzdury. Na pewno nie te sądy, gdzie obsadzane są stołki przez polityków, sędziowie wybierani przez niekonstytucyjną KRS, te w których sędziowie zajmują się hejtowaniem swoich kolegów, upubliczniają dokumenty i uważają, że Piebiak to fajny gość i działał etycznie dostarczając informacje Emi.

Agatonik

Taka jest prawda. Gersdorf i cała reszta została wybrana przez PO. To ich ludzie. No ale tak jest wszędzie . W Niemczech w sądzie najwyższym są też ludzie wybrani przez rząd. Wszędzie tak było i będzie, ale w Polsce PiSu są protesty. Protesty są z kilku powodów. Gdyby PiS obsadził sady swoimi ludźmi to zacząłby czystki. Wtedy wszystkie afery zostałyby rozliczone. Poza tym gdyby sady były Pisowskie to propagandowe media z kapitałem zagranicznym miałyby trudniej w Polsce. O to tu chodzi. Skonczyłaby się tresura Polaków jaką od lat prowadzą m in niemieckie media w Polsce. I tak można wymieniać dalej.

ocenił(a) film na 9
AgusKa1993666

Zapewne dlatego prokuratura nie przesłuchuje Kaczyńskiego w sprawie Srebrnej, pisowski sędzia nie widzi nic złego w hejterskiej działalności Piebiaka, a Banaś współpracujący z przestępcami i wprowadzający mafię vatowską do Ministerstwa Finansów jest prezesem NIK-u.

Agatonik

Jedni lepsi od drugich...

Naprawdę lepiej było kiedy kobiety nie miały wpływu na to co się dzieje w kraju. Dzięki temu funkcjonowaliśmy w oparciu o zdrowy rozsądek i logikę. Tymczasem otrzymałyście głos i dzięki temu mamy kogoś takiego jak Ty mającego tak samo ważny głos jak logicznie myślący facet.

Wystarczy zagrać na emocjach i fakty idą w odstawkę. Dlatego właśnie zachodnia cywilizacja upada... Rozsądek zamieniliśmy na poprawność polityczną a logikę na emocje.

Naprawdę gdyby nie to, że ta cała sytuacja będzie dotyczyła również mojej rodziny i mnie już dawno pozostawiłbym to wszystko w cholerę i pozwolił zmanipulowanym lemingom Twojego pokroju zdechnąć w g*wnie które sami sobie szykujecie. Waszą agonię spowodowaną Waszym własnym działaniem oglądałbym z prawdziwie szczerą radością.

Nie pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
H33L

To chyba o takich postach mówią - język nienawiści. Ja bym raczej powiedział język pogardy. Piszesz oczywiste głupoty, ale sorry, twój styl nie pozwala mi wejść z tobą w polemikę. Trzeba mieć szacunek również do samego siebie.
Ale i tak mogę Cię pozdrowić i liczyć, że kiedyś staniesz się sympatycznym forumowiczem:)

toton

"Język nienawiści"... Doprawdy żałosne określenie używane kiedy rozmówcy brakuje argumentów.

Na przyszłość sugeruję nie dołączać do dyskusji jeżeli nie masz nic sensownego do wniesienia.

Nie pozdrawiam

Agatonik

Masz na myśli czasy rządów PO?

Agatonik

Wiele komentarzy pod Twoją opinia (te o "pedagogice wstydu" itd) są doskonałym uzupełnieniem. Mamy okazję oglądać jak działa propaganda, w praktyce ;)

ocenił(a) film na 9
idiomka

Niestety. A mogło być inaczej i było.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

To prawda. Będąc w szkole podstawowej w latach 90 i ucząc się o propagandzie myślałem naiwnie, że to odległa przeszłość. Dzisiaj wszystko wraca jak bumerang, nie tylko zresztą w Polsce. Brexit i wybór Trumpa był wspierany przez Moskwę. Przed ostatnimi wyborami obejrzałem fragment Wiadomości i zrobiło mi się strasznie smutno. Tak walczyliśmy o wolność by wejść w te same buty Dziennika Telewizyjnego.

ocenił(a) film na 9
toton

Nie zdziwiłabym się, gdyby pewnego dnia osobnik o mikrym wzroście i mściwym charakterze stwierdził: "Panie Putin, rozkaz wykonany" Bo aż w głowę zachodzę jak tak metodycznie można niszczyć swój kraj.

Agatonik

"Dlatego wolne, niezależne media, tak samo jak sądy są jedynym ratunkiem przed szaleńcami tego świata". Dopóki jeszcze są to tak. Tyle, że za swoją niezłomność i nieprzekupność płacą bardzo wysoka cenę. Jones zapłacił najwyższą, no cóż, ludzie przed trzydziestką i nie mający rodzin są gotowi na taką cenę, ale coraz ich mniej. Dni wolnych, niezaleznych mediów są już policzone. W Polsce na pewno

ocenił(a) film na 9
Pawcio_filmaniak

Mam nadzieję jednak, że nie. Jeżeli by było, tak jak myślisz, to znaczy, że już jesteśmy W Rosji. Jestem przerażona. Trzeba zagłosować na prezydenta z innej opcji. To jedyny ratunek.

Agatonik

Niekoniecznie w Rosji> Może w Polsce totalitarnej. A jeżeli chodzi o to głosowanie, to wątpię, by dziś w ogóle istniała taka możliwość, by na prezydenta mógł kandydować ktoś z innej opcji. A gdyby nawet, to wątpię, by dziś, a szczególnie po roku 2015 głosy ludzi miały jakiekolwiek znaczenie. Demokracji już nie ma, przyszła teraz kolej na unicestwienie mediów niezależnych. Myślę, że już wielu dziennikarzy siedzi w więzieniu, tylko my nic o tym nie wiemy

Agatonik

nie ma czegos takiego jak wolne media
Nie bylo tak w latach 30 i nie jest tym bardziej teraz
Media zignorowaly Garretha Jones'a bo na horyzoncie szykowala sie wojna a ZSRR byl potencjalnym sojusznikiem
przeciwko Niemcom i nie chciano go zrazac...

Agatonik

media to biznes, kto płaci ten kupuje przekaz, proste jak drut. Wolne to możesz mieć gazy w sedesie

ocenił(a) film na 9
koliopp

Oczywiście pieniądz kręci światem, ale nie aż w takim stopniu jak twierdzisz. Jest jeszcze uczciwość dziennikarska. I są media, dla których ważniejsza jest prawda i obiektywne opisywanie świata. Zarabiają na reklamach, a nie pieniądzach od polityków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones