PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 559
ocen
7,4 10 1 134559
6,1 25
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Zadawanie pytań czy Pułkownik Ryszard Kukliński był zdrajcą czy bohaterem należy uznać za przejaw umysłowej aberracji w kraju, który zamiast zerwać z komunizmem i osądzić PRL, postawił na ciągłość z tamtym systemem.

Zadawać takie pytania można tylko w III RP, republice Michnika i Kiszczaka gdzie łajdactwo i bohaterstwo zrównano ze sobą posługując się moralnym relatywizmem posuniętym do skrajności.

Pytania takie nie mogą dziwić w państwie gdzie rządzą media w stylu ubeckiej gazety GW albo esbeckiej telewizji TVN, dla których prawda historyczna nie ma być zbiorem faktów ale ich własnych uzgodnień.

Zacznijmy od elementarza:

1. PRL nie była państwem polskim i z Polską nie miała nic wspólnego.
2. Ustrój ten był wrogim Polakom sowieckim tworem, zaprowadzonym siłą i terrorem NKWD, przyniesiony w 1944 roku na bagnetach Armii Czerwonej.
3. PZPR nie była partią polityczną ale moskiewską ekspozyturą zainstalowaną na terenie RP po to by utrzymywać sowieckie porządki. Niszczyła kraj przez 45 lat.
4. Wśród komunistów było jakieś 3% pożytecznych idiotów wierzących w socjalizm zaś 97% stanowi cyniczni karierowicze, którzy dla władzy nie cofali się przed niczym. Dziś dzieci, krewni i spadkobiercy tamtych kreatur postępują podobnie, tyle, że już nie służą Moskwie ale lewackiemu postępowi.

Jeśliby przyjąć, że Pułkownik Kukliński był zdrajcą - należałoby automatycznie uznać, że komunizm służył Polsce a komuniści polscy byli szczerymi patriotami!

Do takich aberracji dochodzimy w kraju, gdzie wszystko zostało postawione na głowie a kłamstwo paraduje w szatach najprawdziwszej prawdy.

Oczywiste jest, że Pułkownik Ryszard Kukliński był bohaterem!

Ponieważ swą działalnością przyczyniał się do osłabienia bandyckiego bolszewickiego ścierwa, które niszczyło Polskę od 1944 roku.

Towarzysz Jaruzelski jakiś czas temu zadał retoryczne pytanie: "Jeśli Kukliński jest bohaterem to kim my jesteśmy?"

Odpowiedzmy zatem dogorywającemu starcowi Jaruzelskiemu: JESTEŚCIE SOWIECKIMI KREATURAMI, KTÓRE WINNY DAWNO BYĆ OSĄDZONE I WYELIMINOWANE Z ŻYCIA PUBLICZNEGO. BYLIŚCIE PACHOŁKAMI RADZIECKICH BANDYTÓW A TERAZ JESTEŚCIE ZWYKŁYMI SZUMOWINAMI.

SKORO LUDZKA SPRAWIEDLIWOŚĆ WAS NIE DOPADŁA TO MOŻE BOSKA DA RADĘ.

Podsumowując: w każdym cywilizowanym kraju tacy ludzie jak Kukliński dawno staliby na panteonie bohaterów i patriotów. W ubeckiej republice Okrągłego Stołu, w ubeckiej republice Michnika, Kuklińskiego część uznaje za zdrajcę. Za to za patriotę robi Jaruzel, siepacz mający na swych rękach krew własnych rodaków. Za człowieka honoru robi Kiszczak, gnida z SB, odpowiadająca za śmierć dziesiątek niepokornych.

Chwała Kuklińskiemu!!! Czerwone ścierwa na SZAFOT!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
Everyman1980

A pułkownikiem został grając w bierki?

"Ponieważ swą działalnością przyczyniał się do osłabienia" - mam rozumieć, że znasz konkretnie co wyniósł?


Na marginesie twoja ocena "Buntu stadionów" na 7/10, jest żartem czy poważną oceną?

ocenił(a) film na 8
rafib1975

Stary trick wyciągania brudów na podstawie ocen innych filmów. No jest to niewątpliwie prymitywne podejście, tym bardziej, że t dyskusja historyczna- a tym jak został pułkownikiem masz w filmie. Wiem oczywiście Ty też byś tak zaprojektował agresje na Czechosłowację, ze prawie nikt by nie ucierpiał, a komuchy byłyby bardzo zadowolone z jej przeprowadzenia? Tak kumatego człowieka każdy system szybko by podciągnął do jakiejś wysokiej rangi.

ocenił(a) film na 7
sontagwoj

"Stary trick wyciągania brudów na podstawie ocen innych filmów" - nie żaden trick, chyba że ty takie tricki stosujesz ja zapytałem z ciekawości. I "panie adwokacie" pytałem jego, a nie ciebie.

"jak został pułkownikiem masz w filmie" - ponowie co już powiedziałem, uczysz mnie historii filmem sensacyjno-szpiegowski?

Zapytam na koniec wiesz co wyniósł, nie pytam o twoją wiedzę filmową tylko czy wiesz co było w aktach?

ocenił(a) film na 8
rafib1975

<"Ponieważ swą działalnością przyczyniał się do osłabienia" - mam rozumieć, że znasz konkretnie co wyniósł?>
Czy Ty widziałeś w ogóle ten film?? Ryzykując życiem wyniósł plany 3 Wojny Światowej do której na szczęście nie doszło. Poza tym dostarczył wiadomość gdzie będą się ukrywali przywódcy ZSRR podczas przyszłej niedoszłej wojny nuklearnej. To są największe jego zdobycze, a jeszcze wykradł nieprawdopodobne ilości innych dokumentów.

ocenił(a) film na 7
sontagwoj

To, że cię zapytam ty uczysz się i chcesz uczyć innych ludzi historii przez film sensacyjno-szpiegowski?

ocenił(a) film na 5
sontagwoj

Tak naprawdę to nie wiesz, co przekazał, bo to jest utajnione.

użytkownik usunięty
sontagwoj

Szkoda tylko że nic takiego nie miało miejsca.

sontagwoj

No tak w filmie wyniósł palny 3 wojny światowej.. ale jakoś nie widziałem nigdzie by ten film był przedstawiony jako film dokumentalny, biograficzny. O ile mi wiadomo to dokumenty które "wyniósł" są utajnione.. i ani ja, ani Ty, ani Pan Pasikowski nie wie co w nich było :) Cóż, film stworzony gdzie główny bohater żył naprawdę.. jest jak najbardziej postacią historyczną, jakimś tam szpiegiem, agentem czy tam podwójnym agentem.. zdrajcą lub bohaterem.. mnie to wali szczerze mówiąc... Dla młotków tylko napiszę to nie jest film BIOGRAFICZNY ani DOKUMENTALNY.. i zrozumcie to. To zwykły film SENSACYJNY/SZPIEGOWSKI.

ocenił(a) film na 5
rafib1975

Tak się Zastanawiam na marginesie dyskusji. Polska miała w przeszłości różne nazwy i ustroje. Była na przykład królestwem pod różnymi rządami. Czy zatem zawsze w przeszłości zdrada Polski była uzasadniona ( z wyjątkiem dzisiejszych czasów) ?.

ocenił(a) film na 7
jagoda49

Sory ale Polska miała zawsze tą samą nazwę, poza dodatkami i tu chodziło pod jakim ustrojem była. Tą zdradę ludzie tłumaczą bo przez wielu nie była Polską suwerenną. Choć nie zwracają uwagę, że to co prawdopodobnie przekazał pułkownik także mogłoby się przyczynić do eksterminacji narodu polskiego.

ocenił(a) film na 5
rafib1975

Właśnie, ale dla niektórych PRL nie była Polską i uważają, że można było zdradzać jej tajemnice i działać na jej szkodę. Nie wiem czy bylibyśmy zadowoleni gdyby zmiana rządów i ustroju w Polsce oraz sojuszów dokonała się po ataku jądrowym amerykańskim na Polskę i Polaków. Czy ktoś się martwił losem ludności w Wietnamie?. Polakami też by się nikt nie przejmował. Jeśli ktoś działał w Polsce i ponosił za to odpowiedzialność, jak na przykład Popiełuszko i wielu innych, to jest godny szacunku. Ale jeśli ktoś zdradzał tajemnice krajowe, na przykład jej obronności, a potem uciekał do USA, zmieniał obywatelstwo i dobrze sobie żył, to bohaterem polskim raczej nie jest. Może być bohaterem amerykańskim. Ponadto o innych, bodajże 50-u szpiegach się nie mówi , tylko o tym jednym. Nie mówi się o tamtych, to po co się przypomina o tym. Dostępu do tajemnic wojskowych, w tym amerykańskich nie mamy. Dlaczego mamy wierzyć w ciemno. Czy mało różnych bajek nam kiedyś opowiadano, i o ilu sprawach nam nie mówiono.
W omawianym filmie drażni mnie, że główny bohater jest "zrobiony" na anioła w aureoli. Komu i do czego ma służyć ten propagandowy film?. Rozumiałbym gdyby taki film wyprodukowano w Ameryce.

jagoda49

jasne, najlepiej wierzyć w Stalina i Lenina ze spuszczoną głową i czyścić buty bolszewickim ścierwom - wtedy wg ciebie jest się 100% polskim bohaterem narodowym? Brawo za tak bystry pomyślunek...

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Przeginasz. Chodzi o obiektywne pokazywanie postaci i faktów oraz przekazywanie informacji (pozytywnych i negatywnych) oraz o wyciąganie teraz wniosków w oparciu o zaszłości z przeszłości. U nas jest miedzy innymi zwyczaj przeceniania naszego znaczenia albo niedoceniania pewnych naszych działań/prac.

jagoda49

Czy Ty naprawdę uważasz że kierownictwo komunistyczn0-socjalistycznego reżimu bolszewickiego działało dla dobra Polski???

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Nie rozumiem skąd takie pytanie. Polacy walczyli gdzie mogli podczas wojny i okupacji , a w efekcie nie zostali nawet zaproszeni do udziału w paradzie zwycięstwa, a także nikt nie liczył się z polskim zdaniem podczas podziału stref wpływów. Zostaliśmy przez naszych ukochanych sojuszników podarowani panu Stalinowi. Teraz jesteśmy w innej strefie wpływów i także nikt się z nami nie liczy. Liczą się interesy gospodarcze dużych, silnych państw. Jeśli teraz jest tak dobrze, to czemu wyjeżdża z Polski tylu młodych ludzi i czemu jest taki niski przyrost naturalny?
Francja bardziej dbała o substancję narodową, to jest o życie ludzi i o gospodarkę i bardziej się liczy od nas, mimo że ich wkład podczas wojny był mniejszy. Podobnych do Kuklińskiego szpiegów było chyba z 50. Nie wiem czemu mówi się tylko o nim jednym. Ponadto, jeśli tak dobrze dla nas działał, to czemu nic nie zrobiono dla ludzi na przykład w przypadku stanu wojennego. USA też dba głownie o własne interesy, a większość ich obywateli pewnie nie wie nawet gdzie leży Polska.

jagoda49

nie wiem o czym mówisz i do czego się odnosisz. Wcześniej napisałaś że Kukliński był zdrajcą i działał na szkodę Polski. Teraz mówisz że nikt się z nami nie liczył. CO to ma do rzeczy?
Skoro Rosja niszczyła Polskę poprzez swój komunistyczny reżim to chwała każdemu kto działał na szkodę Rosji. Czy tak ciężko ci to pojąć?

Są lepsze i gorsze kraje do życia, ale to nie jest argument w sprawie rozmowy o Kuklińskim. A argumenty że było takich 50 to jest takie samo pytanie czemu komiksowych bohaterów jest 2 tysiące a film robią tylko o Spajdermenie Batmanie i kilku innych, nie wiem, może inni byli za nudni na film?

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Nie pisałam, że był zdrajcą ale nie uważam go też za naszego bohatera narodowego. Chodzi mi o obiektywne podejście do postaci i do historii. A w filmie o którym mówimy, wolałabym aby zachowanie pana Kuklińskiego było bardziej podobne do rzeczywistego. Był zabawowym człowiekiem, otaczał się kobietami. Postać pokazana w filmie ( jej zachowanie) jest mało wiarygodna,mało ciekawa, nudna, propagandowa.

jagoda49

jak nie pisałaś że był zdrajcą? już cytuję twoją wypowiedź - "Właśnie, ale dla niektórych PRL nie była Polską i uważają, że można było zdradzać jej tajemnice i działać na jej szkodę.''
Niestety tu jest racja - PRL nie była Polską tylko ślepym służącym Rosji.

ocenił(a) film na 5
Mothyff

Nie używam w stosunku do niego ani określenia zdrajca ani bohater. Był pionkiem (jednym z wielu), wykorzystanym przez USA w pierwszej kolejności dla ich interesów/celów.
W przeszłości jako pionki (w pewnym sensie) można uznać też (między innymi) Sikorskiego i jego rząd w Anglii, armię Andersa, AK z ich akcją Burza. Walczyli, działali, zostali wykorzystani przez sojuszników i potem zignorowani. Informacja o krematoriach w Polsce nie została przez sojuszników potraktowana poważnie. Poruszony przez Sikorskiego temat Katynia spowodował tylko zerwanie stosunków przez Stalina. W sumie Polska się stała kolonią sowiecką. A teraz może jest kolonią niemiecką/peryferiami UE. Trochę przesadzam ale chciałam być lepiej zrozumiana.
W tym filmie nie jest najważniejsze jak się oceni pana Kuklińskiego. Jest przecież oficjalna ocena.
Osobiście wolałabym aby pokazano żywego,sprytnego kompetentnego człowieka/szpiega, a nie taką "ciapę i ofiarę losu".

ocenił(a) film na 6
jagoda49

Pierd... jesteś

ocenił(a) film na 5
sebo8110

Ja się nie odnoszę do Ciebie, twojej mądrości i doświadczenia, tylko do filmu.
Uważam, że film mógłby być znacznie lepszy, gdyby postać Kuklińskiego została trochę bardziej dopracowana. Filmy Psy były znacznie lepsze i je chwaliłam. A ten film nie jest rewelacyjny. Jeśli reżyser będzie robił następny film, to chciałabym aby więcej popracował.

jagoda49

zdradza się przyjaciół i sojuszników wrogów nigdy i tym dla ówczesnej "Polski" był ustrój komunistyczny. Nie można zdradzić kraju, który istniej tylko z nazwy a tak naprawdę rządzony był przez czerwonych popleczników. Więc odpowiedź na pytanie czy był zdrajcą jest prosta NIE BYŁ

ocenił(a) film na 9
Everyman1980

50987866124762367 temat o tym samym.
Ludzie zajmijcie się k#@$@a czymś pożytecznym.

ocenił(a) film na 9
Everyman1980

"Zadawać takie pytania można tylko w III RP, republice Michnika i Kiszczaka gdzie łajdactwo i bohaterstwo zrównano ze sobą posługując się moralnym relatywizmem posuniętym do skrajności."
Dokładnie, Czarzasty stwierdził, że zmiany ustrojowe dokonały się DZIĘKI PZPR. Chyba oczekuje podziękowań, kpina jakaś.
http://www.youtube.com/watch?v=4xZyjsKfWY0

ocenił(a) film na 9
Everyman1980

Swietne podsumowanie kolego. JEstem dokladnie tego samego zdania, lepiej nawet bym tego nie ujął. Szkoda ze ludzi trzezwo myślących o tym czym była komuna jest obecnie tak malo, a w szkolach teraz w ogole sie marginalizuje ten temat i wybiela wszelkie zbrodnie tych radzieckich marionetek.

FeRu89

Ci co mówią,że Kukliński był zdrajcą niech sobie przybiją piątki z postkomuchami,którzy tak samo plują na tego bohatera.On nie zdradził Polski,tylko zdradził Moskwę,wroga Polski...Zdrajcami są Jaruzelski,Kiszczak i cała ta czerwona hołota,która do teraz pobiera wysokie emerytury,podczas gdy bohaterowie z czasów 2 WŚ żyją za grosze...

ocenił(a) film na 9
Blue Power

Krótko, konkrotnie i na temat ;) Kukliński był bohaterem.

ocenił(a) film na 8
Mateusz5438

Podłączając się pod wątek
Dla wszystkich którzy niezbyt znają historię i wraz z proradziecką propagandą wszechobecną w naszych mediach rozważają czy Kukliński był zdrajcą...

Oto tekst przysięgi wojskowej którą składa każdy żołnierz na początku służby:


"Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam
służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg."

Tu nie potrzeba wiele filozofować o historii i poglądach politycznych...
To jest argument dla tych chorych, przemądrzałych idiotów którzy twierdzą, że zdradził na poziomie wojskowości, obronności itp...
To dowidzi jakimi jesteście kretynami którzy nie powinni ukończyć podstawówki bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem...

Wystarczy proste spojrzenie na tekst przysięgi wojskowej. Wynika z niej jasno, że rzeczywiście armia ludowa utworzona po 44r to była organizacją zdrajców którzy codziennie zamiast bronić niepodległości i granic, oddawali Polskę i jej niepodległość w ręce moskwy. Bywali też bohaterowie narodowi, wyjątki od tej regularnej zdrady, jak Kukliński...

Tyle w temacie.

PS. Proszę wybaczyć moskwy z małej litery, ale tego gówna nie sposób pisać inaczej...

chalice78

Zapowiadalo sie dobrze, a skonczylo na bredniach. Fajnie przytoczona rota itd. tyle, ze co to ma do rzeczy skoro Kuklinski nigdy takiej przysiegi nie skladal. Nawidocznej probujesz uczyc historii sam nie majac pojecia o niej.

ocenił(a) film na 8
chalice78

zgadzam sie w 100%,wszystko co szkodzilo ruskim pomagalo Polsce tej prawdziwej Polsce,dzieki temu dosc dobrze zaczely sie przemiany w Polsce,nie doszlo do otwartej wojny miedzy Polakami,a i ruskie zdaly sobie sprawe ze Polska nie jest ich republika.
Film bardzo dobry,trzyma w klimacie,Dorocinski to ambitny i swietny aktor.

Blue Power

Kukliński był zdrajcą, złamał przysięgę wierności Polskiej Republice Ludowej, ta sprawa jest moim zdaniem bez dyskusyjna. Spierać się można o to, czy jego zdrada była dobra.

ocenił(a) film na 7
NikKlik

zgadzam się w 100% z NikKlik

lawrencl

jasne, najlepiej wierzyć w Stalina i Lenina ze spuszczoną głową i czyścić buty bolszewickim ścierwom - wtedy wg ciebie jest się 100% polskim bohaterem narodowym? Brawo za tak bystry pomyślunek...

NikKlik

jasne, najlepiej wierzyć w Stalina i Lenina ze spuszczoną głową i czyścić buty bolszewickim ścierwom - wtedy wg ciebie jest się 100% polskim bohaterem narodowym? Brawo za tak bystry pomyślunek...

ocenił(a) film na 7
Mothyff

polskim bohaterem można zostać służąc ze spuszczoną głową i czyścić buty amerykańskim ścierwom

ocenił(a) film na 7
lawrencl

ciekawe, za komuny uczyliśmy się historii wg ZSRR a teraz będziemy się uczyć historii z amerykańskich filmów fabularnych, postawmy pomniki w Warszawie Spidermanowi, Batmanowi i Supermanowi

lawrencl

no wiesz samo to że w komunistyczn0-socjalistycznym reżimie cccp ginęły miliony osób w gułagach kieruje moje stopy do tej złej ameryki gdzie może nawet mnie nie wykończą w gułagu ale chociaż znajdę pracę i będę godnie żył.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

suma ofiar CCCP = suma ofiar USA (mordercy = mordercy)

lawrencl

tak to w takim razie w samym usa rząd wybił 50 milionów swoich obywateli gdyż była obawa że może inaczej myślą niż czerwona zaraza?
(bo jakoś przeoczyłem to w książkach i na lekcjach historii? )

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Historia to kłamstwo opowiedziane przez zwycięzców, w szkole do lat 90 uczyli nas propagandy komunistycznej, teraz uczą nas propagandy proamerykańskiej.
Rząd USA wybił z 50 milionów(jak nie więcej) Wietnamczyków, mieszkańców Iraku, Afganistanu, Kuby, Meksyku,Libii, Syrii, Indian, no i co najważniejsze sprzedał Polskę komuchom. Nie ma konfliktu zbrojnego na świecie po II wojnie światowej w której nie maczali by swoich łap. Naziści, CCCP i USA to najwieksi zbrodniarze XX wieku, USA największym zbrodniarzem XXI wieku.

lawrencl

OK TYLKO co innego jak ktoś podbija inne terytoria w celu powiększenia swojego imperium, strefy wpływów i surowców naturalnych (rzymianie, persowie i setki innych przykładów na kartach historii) - a co innego jak ktoś ma chory umysł i postanawia wybić 50 milionów osób we własnym kraju? Chyba jako ogarnięty człowiek rozumiesz różnicę?
I teraz jak mam wybierać kraj w którym na 80 % zdechnę z głodu w gułagu na Syberii, a kraj w którym będę normalnie żył z myślą że gdzieś tam za drugim końcu świata rząd tego kraju prowadzi swoje działania militarne to chyba wybór jest jasny i TO NIE JEST DOKŁADNIE TO SAMO?

a poza tym skoro jednych i drugich uważasz za takich samych bandytów i zbrodniarzy to czemu stoisz za Rosją w sprawie Kuklińskiego?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Bo gdyby wybuchła wtedy wojna, to amerykanie mieliby armie układu warszawskiego jak na dłoni (w tym Polaków, naszych ojców, wujków, braci, dziadków) i strzelali by do naszych jak do kaczek. Kukliński działał przede wszystkim w interesie USA. Prawdziwy Żołnierz nie zdradza. A historia Kuklińskiego jest opowiedziana teraz za pieniądze amerykanów i prawdy nigdy się nie dowiemy. Działania Kuklińskiego z perspektywy wyszły nam na dobre ale stawiając pomniki żołnierzom, którzy łamią przysięgę, sami strzelamy sobie w stopę. Każdy może zechcieć zostać bohaterem i np stwierdzi, że NATO jest do kitu i zacznie wynosić teczki np ruskim. Żołnierz na pomniki i medale powinien zasłużyć na polu bitwy. Żołnierz jest od walki, a od knucia i zdrad są politycy (którymi się brzydzę).

lawrencl

no tak, szkoda że nie odniosłeś się do głównego wątku mojej wypowiedzi : a mianowicie''
''OK TYLKO co innego jak ktoś podbija inne terytoria w celu powiększenia swojego imperium, strefy wpływów i surowców naturalnych (rzymianie, persowie i setki innych przykładów na kartach historii) - a co innego jak ktoś ma chory umysł i postanawia wybić 50 milionów osób we własnym kraju? Chyba jako ogarnięty człowiek rozumiesz różnicę?
I teraz jak mam wybierać kraj w którym na 80 % zdechnę z głodu w gułagu na Syberii, a kraj w którym będę normalnie żył z myślą że gdzieś tam za drugim końcu świata rząd tego kraju prowadzi swoje działania militarne to chyba wybór jest jasny i TO NIE JEST DOKŁADNIE TO SAMO?


a co do tego co teraz napisałeś:
no wiesz ja wcale się nie dziwię że usa od wieków zwalcza komuchów, to tak samo jakby mój dziadek był nazistą i ja miałbym się dziwić że usa chce go zabić. TO chyba oczywiste i normalne że zwalcza się zarazę, a że mój dziadek był komuchem lub nazistą to już chyba tylko do dziadka można mieć pretensje chyba nie?
A jaj żołnierz widzi jak Moskwa niszczy Polskę od wielu lat i nic nie chce z tym zrobić tylko siedzi na ciepłym stołeczku po cichutku i się nie wychyla to wtedy jest wielkim bohaterem narodowym i należy mu się pomnik? na pewno...
a co do przykładu nato to trochę zły przykład bo nato nie niszczy naszego kraju i każdy o tym wie a Rosja od wieków niszczyła Polskę a w czasach reżimu komuchów to już maksymalnie, i to ogólnie wiadomo więc nie wiem o co ci chodzi.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

mógłbyś mi podać tylko skąd masz te dane o 50 milionach Rosjan wymordowanych przez kacapów?
co do argumentu o podbijaniu innych terytoriów dla surowców i wpływów to kacapy robiły to samo co teraz USA, przecież Polska i inne kraje bloku wschodniego robiły na chwałę i bogactwo CCCP(zresztą kacapom sprzedali nas amerykanie)
I teraz co do zdychania z głodu (byłem w Rosji wielokrotnie, w USA zresztą też) to w Rosji standard życia jest obecnie na pewno wyższy niż w Polsce (wiem, że TV w Polsce (to nie jest polska tv) pokazuje inaczej, ale ja tej propagandzie komuchów z TVN i TVP w pól słowa nie wierzę ) choć niższy niż w USA. I teraz w Polsce rządzą komuchy z PO, SLD, PiS i ci zboczeńcy od Palikota, a w USA komuch Barack Hussein Obama przez którego taka potęga i swego czasu raj na ziemi jak USA powli chyli się ku upadkowi. Teraz Chiny i Rosja (którą rządzi tyran i psychol) są mniej komunistyczni niż UE i USA. To w UE i USA homosie adoptują dzieci, bezrobotni muzułmanie mnożą się jak króliki i meczetów jest więcej niż w Afryce, a pejsaci ciągną z wszystkich kasę. To gospodarki UE i USA bankrutują a Chiny idą do przodu.
A mój dziadek ani tata nigdy nie byli komuchami, ale żyli niestety w Polsce którą żądzili komuchy i w przypadku wojny w tamtym czasie dzięki Kuklińskiemu byliby wystawieni amerykanom jak na talerzu.
Co do Kuklińskiego i jego pobudek nigdy nie dowiemy czym się kierował, bo jak już wspomniałem historia jest kłamstwem opowiedzianym przez zwycięzców a zimną wojnę wygrał zachód (gdyby wygrali kacapy dalej byśmy na nich zapieprzali i dalej nasze władze lizały im dupy, a tak liżemy dupy amerykanom i Niemcom. Gdyby Niemcy wygrały II wojnę światową w każdym mieście stałby pomnik Hitlera. A Polska od czasów Piłsudzkiego, niestety cały czas jest rządzona przez hołotę i niestety cały czas będzie komuś lizać dupę...

lawrencl

a trochę przesadziłem, źródła mówią jednak o 25 milionów zabitych Rosjan w trakcie reżimu stalinowskiego, - ale to i tak przerażająca ilość jak na morderstwa na własnym narodzie, nieprawdaż&gt;? nie wiem czy to samo zabijanie własnych obywateli w gułagach a walka o surowce daleko poza granicami swojego kraju. \

Mówiłem o standardzie życia w czasach filmu przecież a nie teraz.

Naprawdę wierzysz w to że cała wina kryzysu leży po stronie jednego murzynka baraka obamy? Ciężko mi w to uwierzyć, kryzys średnio jest co ok 50 lat i sam się tworzy powoli, 2 lata prezydentury murzynka bambo nie mają tu nic do rzeczy.

Pamiętaj że tych polityków jednak wybierają Polacy w głosowaniu, to do nich miej pretensję że za każdym razem wybierają złodziei :)

Piszesz że usa i ue jest takie komunistyczne i że tu łażą homosie, zboczeńcy, islamiści, - to chyba jednak się wyklucza a nie idzie w parze z reżimem komunistycznym ?

A poza tym to mógłbyś się określić, Rosja zła, Usa zła, Polska zła, wschód zły, zachód zły, - to gdzie mamy szukać dobra lub pomocy jak wszystko dookoła złe?

Poza tym prawdziwej komuny nigdy nie było - bo mówi ona że każdy ma mieć po równo a nigdy tak nie było bo ludzie są zbyt chciwi i zawistni w swej naturze aby to mogło istnieć. To były jakieś pseudo-komuny typu na plakacie - rewolucja, każdy jest równy, a w rzeczywistości i tak wszelkie dobra i kasa trafiały do sekretarza partii, jego kumpli i rodziny.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Polska powinna dbać o własne interesy i interesy swoich obywateli, a my nie powinniśmy wierzyć w ani jedno słowo bydlakom, którzy obecnie nami rządzą, bo im chodzi tylko i wyłącznie o władzę i naszą kasę. Piłsudzki juważał, że tylko z silnymi na świecie się liczą i jakoś wiedział, że nie ma co liczyć na pomoc ani zachodu ani wschodu.Jeśli ktoś umie liczyć, to powinien liczyć na siebie. A jeżdżąc po świecie można się przekonać jak się żyje w innych krajach i jak to się różni od rzeczywistości pokazywanej w propagandowej TV.

lawrencl

Oczywiście, tylko co to ma wspólnego z tym że Kukliński widział w USA mniejsze zło niż w Rosji?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

no ale dlaczego Kukliński ma być bohaterem Polaków? (bo Obama tak powiedział Tuskowi czy Kaczyńskiemu?). Niech mu w USA stawiają pomniki. A swoją drogą dyskusją jest na temat tego czy jest bohaterem czy zdrajcą, a jak pisał przedmówca Kukliński złamał przysięgę wierności Polskiej Republice Ludowej, i ta sprawa jest bezdyskusyjna. Zresztą był szpiegiem amerykańskim (nie polskim).

lawrencl

ale kto mówi że Kukliński jest wielkim bohaterem narodowym? Gdzie w Polsce czy innym kraju ma stawiane pomniki?
Wg mnie film jest tylko o tym że jedne ze ślepych owiec wybrała mniejsze zło.
Myślisz że ten film oglądał obama? szczerze w to wątpię - jakby nie było lepszych lub ciekawszych, a poza tym myślisz że on ma czas na oglądanie takich bzdetów?

Szkoda tylko że PRL to nie była Polska tylko rosyjski twór niszczący Polskę!

ocenił(a) film na 7
Mothyff

szkoda że zachód nas kiedys sprzedał kacapom, co do pomników:
Gdynia
http://artdecogdynia.pl/informacje/109-pomnik-i-skwer-pulkownika-ryszarda-kuklin skiego-w-gdyni.html
Kraków
https://www.google.pl/search?q=pomnik+kukli%C5%84skiego+w+krakowie&tbm=isch&tbo= u&source=univ&sa=X&ei=WvWaU9ghkJXsBoTugJAE&ved=0CCgQsAQ&biw=1366&bih=597
chyba budują też teraz w Warszawie (albo już zbudowali)

Tu coś jeszcze na temat Kuklińskiego:
OPINIA: Gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI, ostro ocenia działalność śp. płk. Kuklińskiego. Jego zdaniem to zdrajca, który został zwerbowany, bo amerykański wywiad brutalnie wykorzystał jego słabości do kobiet i pieniędzy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Zdaniem gen. Dukaczewskiego, wiele opinii o polskim wojskowym, który pracował dla CIA, zostało specjalnie wykreowane przez Amerykanów na potrzeby propagandy. Wg byłego szefa WSI, płk Kukliński nie zgłosił się sam do CIA, tylko został przez służby amerykańskie zaszantażowany.
- Prywatnie jak się rozmawia z Amerykanami i pyta o ocenę Kuklińskiego, to mówią, że w USA dostałby 400 lat więzienia, a prezydent w drodze łaski zmniejszyłby mu karę o połowę - twierdzi gen. Dukaczewski.

A co do polityki najbliżej mi do Janusza Korwina-Mikke, tu coś o Rosji: https://www.youtube.com/watch?v=3TE4yYYamBU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones