PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862659}

Władcy przestworzy

Masters of the Air
7,4 4 893
oceny
7,4 10 1 4893
Władcy przestworzy
powrót do forum serialu Władcy przestworzy

BoB czy potem Pacyfik miały szczęście być kręcone przed erą woke w Hollywood.
Czy twórcy oprą się politycznym naciskom? Chyb nie do końca.
W trailerze widać czarnoskórych pilotów z 332 grupy myśliwskiej (czerwone ogony), ale ci nie latali w osłonie 100 grupy bombowej (UK), tylko z Włoch.
Szkoda, oby nie było więcej takich lewicowych kwiatków.

krwawyalbatros

I tak nie jest zle moze beda skakac po teatrach wojny z fabula

krwawyalbatros

A czemu te przekłamanie(kwiatek) jest lewicowe?

Raczejj

Żartujesz sobie, tak? To pytanie jest tylko prowokacją, co nie?

ocenił(a) serial na 8
Lataralisis

Hahahaha, dobre. Tak trzymaj! Pozdrawiam serdecznie.

pd_beatle

Chyba będą się w miarę trzymać faktów. Widziałem pełną obsadę, afropiloci występują max w 2 odcinkach (bodaj dwóch aktorów), reszta ma wpisane po jednym odcinku.
Ps. Wiem że to śmieszne, że muszę sprawdzać takie rzeczy, ale strasznie mnie wybijają z immersji takie przekłamania. Inna sprawa czy ci aktorzy nie zasiądą za sterami messerschmittów i fockewulfów

ocenił(a) serial na 8
ivec1

No, to już by było absurdalne, nie? Spitfire to rozumiem, ale niemieckie maszyny pilotowane przez czarnoskórych? Chyba nie posunęliby się do takiego "czegoś"... 

ivec1

Będą się trzymać faktów? np tego, ze podczas lądowania na Sycylii zabili 2 tysiące swoich żołnierzy? Lądowanie W Normandii było totalną porażką lotnictwa amerykańskiego. Że ciągle bombardowali złe cele w wymlku czego zginęło 3 tysiące sojuszników a nie oficjalnie jeszcze więcej?

ivec1

Choć też mi się ten zgrzyt z czarnymi pilotami rzucił w oczy w trailerach, to mogą wybrnąć z tego bez specjalnych przekłamań. Wystarczy, że jeden z odcinków będzie o jakiejś misji wahadłowej Frantic do Połtawy u Sowietów, a potem do Włoch i z Włoch do Anglii. A tam czarna grupa na Mustangach w osłonie bombowców latała. Tyle, że po serialu statystyczny Amerykanin będzie już wiedział, że biali bombardowali, a w myśliwcach to czarni latali :D.

Raczejj

Nie lubie lewaków, ale na film web jest od zasrania popieprzonych prawakow ktorzy jak tylko widzą czarnego to szału dostają. Ciekawe czy te prawaki wiedzą, ze w 1944 ci czarni byli na tyle odważni, że lecieli az nad Warszawę zrzucać pomoc dla powstania.

marcin0218

Czarni nie latali nad Warszawę, co ty tu jakieś farmazony próbujesz ludziom wciskać.

marcin0218

no sami nie zrzucali tylko eskortowali ale i tak szacun

raval87

a masz gdzieś informację o eskorcie operacji Frantic 7, chętnie się o tym dowiem.

ocenił(a) serial na 7
Raczejj

Tak już sie utarło

ocenił(a) serial na 8
krwawyalbatros

A skąd niby wiesz, gdzie bedą latać? Widziałeś już cały serial? Czy pier... dla pier...?

mihas

nie pier....pier tylko za wiki: "It is based on the 2007 book Masters of the Air: America's Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany by Donald L. Miller and follows the actions of the 100th Bomb Group"

krwawyalbatros

Przepraszam, ale co jest "lewicowego" w pokazywaniu ciemnoskórych pilotów, którzy faktycznie istnieli?

per333

że nie latali z głównymi bohaterami serialu?

tomek2123

Na pewno? Czy ta historia nie jest oparta na książce Donalda Millera?

per333

332thFG latała z baz we Włoszech. Film jest o 100thBG, która latała z baz w Wlk. Brytanii. Może chodziło o eskortowanie lotów wahadłowych do ZSRR podczas zrzutów w Polsce? Tylko nie wiem czy 100thBG brała w tym udział.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
krwawyalbatros

Skoro serial jest niejako ekranizacją książki, to sugeruję Ci żebyś przeczytał książkę a dowiesz się czemu w trailerze były pokazane czarnoskóre załogi samolotów,

krwawyalbatros

Ciekawe ilu z tych pilotów okaże się homoseksualnymi dewiantami? Teraz z 50% postaci musi mieć jakieś zaburzenia seksualne.

grd1

pytanie choc infantylne postaram sie pomoc. Nie wiem ile w serialu bedzie cwiercinteligentow bez edukacji jako postaci kreowanych, przedstawicieli onr czy faszystow prawicowych ale domyslam sie ze malo, bo beda woleli pokazywac raczej tolerancje a nie ubytki mozgowe ludzi popierajacych faszyzm, homofobie czy wlasne urojenia wzmocnione brakiem wyksztalcenia. W praktyce zobaczymy co pokazą po calym sezonie jednak.

nieincelski

Buda bocie.

grd1

tak jak sadzilem, zebyscie chociaz kopiejki dostawali za to, a to tylko ubytki wyksztalcenia.

nieincelski

Chodzi o brak przekłamań historycznych. Film o Newtonie i Truongu ( oby zdechli w więzieniu) pewnie byś krytykował że przekłamany lewy naziolu

borsuk96

wyzwiska zostaw rodzicom i sobie przed lustrem, osmieszyles sie. Ja pisze o faktach historycznych, ty w obliczu braku argumentow obrazasz przed lustrem sie. Subtelna roznica.

krwawyalbatros

Bedą pokazani w jednym epizodzie, z misji z 12.08.1944, nad Tuloun, gdzie poniesli spore straty i część dodstała się do niewoli do Stalag Luft POW. O jednym z nich, Robert H Daniels, jest wspominka w ksiażce w momecie spotkania z jednym z członków 100BG, który też był w Stalag Luft i ta misja to nawiązanie w jaki sposób w obozie Afroamerykanie się znaleźli. Tyle i aż tyle. Popraność plityczna zaliczona. Za to w 6 epizodzie, będzie nawąznie do 357FG, (Robert H Becker-7 zestrzeleń) która należała do 8AF/3rd Division i regularnie latałą w osłonie grup bombowych tej dywizji, w tym 100BG.

PSSobulak

jestem na 6 odcinku i czarnego chyba jeszcze nie widziałem :]

shadow87

może producenci się przestraszyli i w ostatniej chwili wycięli jak czarnego z plakatu GW w Chinach, a nie czekaj...

krwawyalbatros

II woja swiatowa wcale nie byla taka biala, ale spoko xD

Agniete

No trochę była, taka biało - żółta bym powiedział. Segregacja rasowa w US Army była faktem, nielicznych czarnoskórych żołnierzy kierowano do jednostek tyłowych albo faktycznie do osłon myśliwskich (ale na froncie włoskim).  Francuzi czy Anglicy też korzystali z wojsk kolonialnych, nie mówię - bardzo walecznych (Maorysi, Ghurkowie), ale liczonych raczej w 10kach tysięcy,  porównujemy jednak do milionowych armii, więc w sumie promil. Sytuacja zmieniła się dopiero podczas wojny koreańskiej. Nie zakłamujmy historii.

krwawyalbatros

Prosisz lewaka żeby nie zakłamywał historii xD?

kruspl

ja nie zaklamuje, tylko twierdze, ze nie byla 100 procentowo biala xD

Agniete

zreszta czym tu sie cieszyc, ze w sumie najwieksze cywilizacje niosa tylko smierc i pozoge xD

ocenił(a) serial na 8
kruspl

Tak, tak. Prawackie narodowe bajki lepsze. Zwłaszcza w czasach renesansu czy średniowiecza.

ocenił(a) serial na 9
krwawyalbatros

I w serialu nie latali jako eskorta The 'Bloody 100th' Bomb Group, latali we Włoszech a zestrzeleni zostali nad południowa Francją. Z lotnikami Setki spotkali się dopiero w obozie jenieckim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones