PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121484}

Super Baloo

TaleSpin
7,4 1 133
oceny
7,4 10 1 1133
Super Baloo
powrót do forum serialu Super Baloo

Super Ballo do tej pory żyło sobie w odmętach nostalgii, bo oglądałem to ostatni raz 30 lat temu w momencie premiery na TVP. Ciekawostka - na ruskim ORT 1, który był transmitowany w Polsce w telewizji naziemnej, emitowane były dokładnie te same odcinki, co w Polsce, ale z wyprzedzeniem kilku godzin i z rosyjskim dubbingiem - może taka była umowa na kraje Europy wschodniej.
W każdym razie odpaliłem to sobie ostatnio na Disney+ i jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza jakości animacji. Piękne tła, brak powtarzalności animowanych sekwencji, duża dbałość o lotnicze detale, czy muzyka nasuwająca skojarzenia z produkcjami Spielberga, jak choćby filmy z Indiana Jonesem. Widać, że na produkcję poszło trochę kasy. Nawet nowy dubbing aż tak nie razi, choć do dziś mam w pamięci niektóre fragmenty z oryginału. Grupę docelową też bym ocenił jako ciut starszą, niż inne seriale Disneya - tak coś w okolicy 10-12 lat.
Nie oszukujmy się. Nie będę tu dorabiał ideologii, że to wybitna produkcja, ale w przeciwieństwie do wielu seriali z dziecięcych lat, które dziś są kompletnie nie strawne, ten da się obejrzeć nawet dziś. Może to kwestia samego umiejscowienia serialu w alternatywnych latach 30 XX wieku. Nasuwają mi się mocne skojarzenia ze "Szkarłatnym pilotem" ze studia Ghibli, który jednak powstał 2 lata później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones