Na krawędzi
powrót do forum 1 sezonu

sezon 1

użytkownik usunięty

Zaczęłam oglądać 2 sezon, ale nie dokonczylam pierwszego. Skończyłam ba tym, że Marta
dowiedziała się kto ją zgwałcił i nie wiem co dalej. Czy ktoś byłby taki miły i w skrócie mi
odpowiedział?

ocenił(a) serial na 7

Proponowałbym obejrzeć do końca po co sobie psuć tą przyjemność odkrywania dalszych losów bohaterów?

użytkownik usunięty
aen87

Nie, nie sądzę

Zastanawiam się, jak można zacząć oglądać 2 sezon nie skończywszy pierwszego. To tak, jakby obejrzeć 5000 odcinków Mody na sukces i przeskoczyć do odcinka 7000. Jakie są tego powody?

użytkownik usunięty
DoN_KoCCuRRo

Np takie, że robię jak posrana i nie mam na nic czasu i ochoty, wracam z pracy zmeczona j jak leci to w tv to sobie puszcze. Poza tym nie mam siły nadrabiać ileś tam odcinków
Pomoże mi ktoś czy usłyszę więcej opowieści o tym jak wiele trace i jak jestem ograniczona?

ocenił(a) serial na 7
DoN_KoCCuRRo

Też tego nie rozumiem to psucie sobie przyjemności z odkrywania fabuły a poza tym odcinków nie jest dużo.

ocenił(a) serial na 7
aen87

Och, dajcie jej już spokój i niech ktoś to łaskawie wytłumaczy. Ja bym to zrobiła, ale niestety serial oglądałam dawno i nie pamiętam niczego dokładnie.

ocenił(a) serial na 7
KmartaK

Nikt tu nikogo nie dręczy. Serial nie ma 80 odcinków by nie można było ich obejrzeć samemu.

ocenił(a) serial na 7
aen87

A może ona naprawdę nie ma czasu? Teraz będziesz się wykłócać o to, że kobieta nie ma zamiaru tracić kilku godzin na oglądanie serialu, kiedy ma pracę, może dzieci itp?
Idź, obejrzyj sam/a, jeśli tak Cię to dręczy.

ocenił(a) serial na 7
KmartaK

A kto tu się wykłóca?

Raptem 13 odcinków obejrzeć pierwszego sezonu ja rozumiem można nie mieć czasu każdy ma jakieś obowiązki ale chociaż z czystej ciekawości zacząć oglądać pierwszy sezon.

Jacy ludzie są w dzisiejszych czasach leniwi tylko innymi ludźmi by się wysługiwali i mi o to cały czas chodzi gdybym był świeżo po obejrzeniu pierwszego sezonu napisał bym streszczenie tylko to zdradzanie przebiegu fabuły tym co nie oglądali serialu a zainteresowali się nim dopiero teraz.

ocenił(a) serial na 8

Co byś chciała dokładnie wiedzieć? Od pierwszego sezonu już trochę minęło i nie pamiętam dokładnie momentu, w którym się Marta dowiedziała.

użytkownik usunięty
Mahone_PB

dzieki za wszystkie pozytywne i negatywne wypowiedzi na moj temat ;), a wracajac do pytania, to pamietam tak malo :/ nie wiem czy mam racje, ale Marta miala spotkac sie z Niemczykiem, a on obiecal (nie wiem czemu) wszystko jej wyjasnic. Wiem, ze do spotkania nie doszlo i tyle wlasnie pamietam. Tomek mial jej pomoc, nie wiem czy pomogl i jak to poszlo dalej :)

To może ja trochę pomogę. Nie spotkała się z Niemczykiem, bo go porwał gość, w którego wcielał się Artur Dziurman :D. Niemczyk chciał Marcie wszystko powiedzieć, ponieważ 'oni' zabili mu córkę (na początku było mówione, że zginęła w wypadku). Niemczyk po odnalezieniu trafia do więzienia (jeździ na wózku) i mówi Marcie, ze był ktoś jeszcze. Okazuje się, że całą akcję z zatuszowaniem gwałtu wymyślił Karski, mecenas koszący trawę w jej ogródku. Gwałcicielem i zarazem ojcem Ani - córki Marty okazuje się syn jakiegoś wpływowego biznesmena (Fronczewski). Na końcu obaj giną ojciec umyślnie powoduje wypadek. Oczywiście biznesmen, syn i cała reszta zamieszanych w sprawę się znali z młodości, gdzie pływali sobie łódkami itp. Całym clue serialu jest to, że Marta każdemu z winnych (zamieszanych w sprawę jej gwałtu) wymierza sprawiedliwość. Doradca rządu (tu rola Pieczyńskiego) ginie z rąk syna biznesmena, sędzia Zawada traci władzę (tam jeszcze była sprawa z jego żoną, że niby Protas ją zabił, ale sie okazuje, że jednak nie, ale on sie o tym nigdy nie dowiedział), Niemczyk kończy w pierdlu na wózku a Karski niby nie dostaje widocznej kary, lecz jego obecna pozycja i tak dalej skłaniają Martę, że on już swoją karę przeszedł.
Tak w wielkim skrócie, sory za nazwiska aktorów, nie pamiętam jak się nazywali w serialu. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

użytkownik usunięty
DoN_KoCCuRRo

Jestes super! dziekuje bardzo, teraz juz wiem o co chodzi. Pozostaje mi tylko jedna kwestia, córki Marty, której nie wiem co nagle odwalilo i co sie z nia dzialo/dzieje?

ocenił(a) serial na 7

"sędzia Zawada traci władzę (tam jeszcze była sprawa z jego żoną, że niby Protas ją zabił, ale sie okazuje, że jednak nie, ale on sie o tym nigdy nie dowiedział" - sprostowanie - dowiedział się, ponieważ Marta lituje się nad nim, gdy widzi jak bardzo ta para się kochała i pozwala wejść żonie do pokoju szpitalnego, gdzie leży sędzia Zawada. Bardzo zruszajacy moment. Niewiele pamiętam z pierwszej już serii, więc również dziękuję za przypomnienie. Zbieram się właśnie do obejrzenia drugiej, choć odstrasza mnie Kamilla Baar, której aktorskiej gry po prostu nie cierpię.

ocenił(a) serial na 7
joanbielsko

Niech cię nie odstrasza.Drugi sezon lepszy.Obejrzałem właśnie 11 odcinek...

jest taka strona; film polski, rok 2012 serial; wpisujesz tytuł i są streszczenia odcinków.Raczej dobrze opisane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones