PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833526}

Król

7,5 17 751
ocen
7,5 10 1 17751
6,5 16
ocen krytyków
Król
powrót do forum serialu Król

Ale to było słabe

ocenił(a) serial na 3

Taki marketing, taka promocja, przyznam, że czekałem z zaciekawieniem. Niestety, już od pierwszych scen Król tracił, a pod koniec 1 odcinka nie mam ochoty na więcej. To chyba coś z naszym filmowym DNA jest nie tak, że nie potrafimy robić dobrych filmów i seriali, przynajmniej po 1990. Fatalny scenariusz, dialogi katorga, z kilkoma może wyjątkami, aktorstwo przerysowane do granic groteski. Postać doktora grana przez Szyca to kuriozum. Do tego stałe bolączki polskiej kinematografii, biedne, sztuczne scenografie, puste szerokie plany z tandetnymi CGI, złe, płaskie oświetlenie, niedopracowane, nudne i statyczne ujęcia uwypuklające wszystkie wady i niedociągnięcia. Nagłośnienie i dykcja standard . Nawet nie ma co porównywać do podobnych produkcji typu Peaky Blinders, czy Babylon Berlin. Może to brak kasy(choc podobno sypnęli $), ale jak jej nie masz to nie porywasz się na duże rzeczy tylko kręcisz kameralne, ciasne kino na jakie cię stać. Najbardziej przeszkadzała mi wszechobecna sztuczność i niewiarygodność, zarówno postaci, historii jak i pokazanego świata/epoki.Jednym słowem rozczarowanie. Nie polecam.

ocenił(a) serial na 4
LordFatherr

Zgodzę się w niemal całej rozciągłości. Jakubik się stara i w sumie błyszczy na tle innych. Szyc, Ferency , Góra, Tabaczyńska- na ich miejscu nie dał bym rady obejrzeć się na ekranie. Są perełki, ale to drugi plan, kilka sekund i przemijają. Sztuczność i dosadność dyskwalifikują ten serial. Nie oglądam dalej.

ocenił(a) serial na 2
LordFatherr

Jak to dobrze, że ktoś odbiera to tak samo. Ogromny zawód, ten serial to całkowite nieporozumienie.

aliasrobson

Im więcej szumu przed (wywiady, sceny z planu, reżyser, Twardoch, Żurawski) tym gorzej się ogląda. Dla Twardocha piątka z marketingu, żydostwo światowe to kupi i będzie sukces. Ale produkt wydaje się mocno przeciętny. Nikodem Dyzma z Wilhelmim jest nie do przejścia. Miało być o przedwojennej Polsce, a jest  przede wszystkim o Żydach, holokauście, Yad Vashem i obrzydliwych, skłóconych Polakach.

ajron1960

To jest ekranizacja książki, o tym jest książka.

ocenił(a) serial na 1
LordFatherr

Zgadzam się z każdym zdaniem LordFatherra osobno i ze wszystkimi razem. Sama bym tego lepiej nie ujęła. I te wszędobylskie, nachalne reklamy mające przykryć braki serialu i wmówić ludziom, że to coś na mega poziomie.

ocenił(a) serial na 3
Hermiona113

Dzięki, dobrze, że choć kilka osób podobnie na to patrzy.

ocenił(a) serial na 8
LordFatherr

Ale wszyscy pierd...

ocenił(a) serial na 5
LordFatherr

Mam takie samo zdanie.Po pierwszym odcinku wiedziałem,że drugiego nie obejrzę.W ogóle mnie nie chwycił.A Doktorek...no cóż.

ocenił(a) serial na 8
bensherman

A doktorek to świetna postać. Przerysowany, ale mi to nie przeszkadza

ocenił(a) serial na 3
LordFatherr

Pełna zgoda. Czytając inne komentarze miałem wrażenie, że to nie ten serial.

LordFatherr

chcialbym zauważyć, że w Polsce po 90tym roku było parę świetnych seriali - Ekstradycja, Pitbul, Ślepnąc od Świateł... to są bardzo dobre rzeczy

ocenił(a) serial na 3
tommybundy1

Z wymienionych, dla mnie tylko Pitbull, faktycznie o nim zapomniałem. ŚoŚ w sumie też ma wiele dobrego do zaoferowania, choć obsada i aktorstwo głównego bohatera bardzo mi psuły efekt końcowy.

ocenił(a) serial na 4
LordFatherr

W zasadzie się zgadzam, ale nie ze wszystkim. Dla mnie punktem odniesienia jest książka, dość trudna do przeniesienia na ekran. Uważam że wszystkie postacie są przerysowane. Szczególnie Pieczyński który chyba dobrze się bawi. Złym wyborem jest moim zdaniem Żurawski. Książkowy Szapiro jest jednak inny. Boczarska ze swoimi wulgaryzmami też wypada niewarygodnie. A Jakubik? No cóż, nie widzę Kaplicy tylko Jakubika. Marketing zrobił swoje. Tak jak z Belle Epoque nadmuchano balonik z którego szybko zeszło powietrze.

LordFatherr

1. Dzień świra.
2. Ida.
3. Twój Vincent.
4. Róża.
5. Zimna wojna.
6. Wołyń.
7. Chłopaki nie płaczą.
8. Żółty Szalik.
9. 7 uczuć.
10. Bogowie.

Pierwsze 10 dobrych polskich filmów z ostatnich 20 lat, które mi przyszły do głowy. Troszkę chyba przesadzacie. Serialu nie widziałem, ale skoro Raczek, który jest akurat dla mnie autorytetem w tej dziedzinie, ocenił na 8, to nie może być tak źle.

ocenił(a) serial na 3
Dr_Gonzo35

Z tej listy to jak dla mnie tylko 1. to bardzo dobry film, przyznam też, że nie wszystkie widziałem. Cóż, gusta są różne.

ocenił(a) serial na 5
Dr_Gonzo35

Raczek nie jest wiarygodny, wysoko ocenil tak niedopracowany w kazdym calu Króla a nie odmawia sobie ostro oceniac solidnych innych produkcji.

ocenił(a) serial na 4
LordFatherr

Przyznam rację w 100% serial słabiutki.

ocenił(a) serial na 8
TheChosenOnePL

Co za malkontenci

Aragorn88

a ty co... gluchy i slepy jestes?

ocenił(a) serial na 8
diepole

Tak. od dawna

Aragorn88

doceniam poczucie humoru.

LordFatherr

Też się zgadzam i miło mnie zaskoczyła tutejsza opinia. Ja, oraz osoby z którymi oglądam ten serial, trochę się dziwimy takiemu powszechnemu zachwytowi nad tym serialem. Jedynie przekonuje mnie i miło mi się ogląda wątek z Gajosem i Braciakiem.

dev_2

Dopowiem, że zdjęcia są faktycznie ładne, realia oddane nie najgorzej ale najbardziej razi mnie aktorstwo (poza młodym i Kaplicą) oraz beznadziejne udźwiękowienie dialogów.

LordFatherr

inscenizacja i parodia, a nie film. z babilon berlin nie porownywac, bo to wysokobudzetowe arcydzielo. dialogi w krolu fatalne, ale poprawiala bilska, wiec efekt slychac. generalnie zabawa dla najmlodszych. twardochowi rozum odjelo, ze sie zgodzil na ten szajs.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones