PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756794}
6,3 2 110
ocen
6,3 10 1 2110
Komisja morderstw
powrót do forum serialu Komisja morderstw

mroczny , ciekawy , inny niż reszta seriali , mnie się bardzo podoba i oglądam go w każdy wtorek . Może problemem jest to , ze trzeba myśleć a nie każdy to lubi ? No cóż ...

ocenił(a) serial na 3
joanna_81

Więc wychodzisz z założenia że jeśli ktoś nie lubi tego czego ty to jest idiotą. Tu nie chodzi o myślenie tylko o bardzo słabiutki scenariusz zarówno pod względem dialogów ( te są mega drętwe do tego stopnia że w sumie nieźli aktorzy wypowiadają je jak uczniowie gimnazjum na akademii ) jak i głównej osi odcinka czyli zagadek. Zbyt wiele rzeczy nie trzyma się kupy zagadki są zbyt wydumane dowody zbyt łatwo wpadają naszym detektywom w łapki. A to kogoś się przypadkowo spotka a to znajdzie się jakaś kaseta ( absurd z ostatniego odcinka niby jakim cudem pan z archiwum dokładnie pamięta jaka była pogoda 1 sierpnia +/- 25 lat temu ? Ja nie pamiętam jaka była w zeszłym tygodniu... Ten serial absurdami stoi właśnie problem jest w tym że tu nie za bardzo jest o czym myśleć. Np taki Prokurator bije Komisje na głowę a został wyrzucony do kosza po jednym sezonie

marekwyszosiat

Nigdy nie twierdzilam , że ktoś jest idiotą . Osobiście podobają mi się takie filmy nawet jeśli są w nich niedociągnięcia bo przecież chodzi tu o rozrywkę a nie tylko o to aby doszukiwać się co jest prawda a co nie i czy dany aktor zagrał lepiej lub gorzej . To samo było z filmem Bodo . Oglądałam z wielką przyjemnością , chociaż nie wszystkim się podobał . Pozdrawiam ☺

joanna_81

I jeszcze jedno - wielką zaletą są zabytki i krajobrazy ☺

ocenił(a) serial na 3
joanna_81

No jeśli twierdzisz że ktoś nie lubi tego serialu bo trzeba przy nim pomyśleć a nie każdy to lubi to raczej twierdzisz że jest :) Każdy ma swoje zdanie dla mnie aż tak poważne luki w scenariuszu i kiepskie dialogi to rzeczy które dyskwalifikują serial. Jak chce sobie popatrzeć na zabytki i krajobrazy to sobie tam pojadę )

marekwyszosiat

Jak miło z kimś inteligentnym porozmawiać a raczej popisać

marekwyszosiat

Widzę , ze jednak nie dojdziemy do porozumienia co do tego filmu , trudno mnie się podoba , Tobie nie . Ale przeglądając Twój profil i filmy jakie Widziałeś doszłam do wniosku , ze jednak jest jakiś wspólny mianownik w kwestii filmów :) Może kiedyś przy innym filmie lub serialu będziemy mieć to samo zdanie lub przynajmniej podobne . A co do krajobrazów i zamków to na Dolnym Śląsku byłam kilka razy i bardzo mi się tam podobało , może dlatego z taka przyjemnością oglądam te widoki w tym serialu . Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 3
joanna_81

Również pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
joanna_81

Polecam obejrzeć dwa pierwsze odcinki serialu Belfer zobaczysz o co mi chodzi jeśli chodzi o dialogi.W Belfrze dialogi płyną tam jest to coś czego nie ma według mnie w komisji...

marekwyszosiat

Ok zobaczę ten serial i napiszę jakie będą moje odczucia dotyczące tego filmu ☺dziękuję za sugestie .

joanna_81

Co do Komisji Morderstw - rewelacyjny był odc 3 , chyba najlepszy ze wszystkich . Poza tym aktorzy , których lubię Pieczyński i Małaszyński !

ocenił(a) serial na 3
joanna_81

Mi najbardziej podobał się odcinek o radzieckiej bazie wojskowej choć i tam nie bardzo rozumiałem po co plujemy się tak o te trumny z tym całym syfem. A 3 hmmm no tamta historia chyba miała najmniej luk jeśli chodzi o scenariusz wszystko jakoś trzymało się kupy

marekwyszosiat

No właśnie i miało swój klimat trzeba przyznać

joanna_81

Zobaczyłam pierwszy odcinek Belfra i pierwsze co mi do głowy przyszło to Miasteczko Twin Peaks . Pierwszy odcinek mało zachęcający jak i Komisja morderstw w pierwszym odcinku :) Zobaczę kolejne , może bardziej przypadnie mi do gustu . Klimat obu filmów podobny .

ocenił(a) serial na 5
marekwyszosiat

Dialogi to niestety bolączka większości polskich produkcji. Dawne seriale, np. "07 zgłoś się" czy "Polskie drogi" albo "Dom" miały dialogi że palce lizać, zaś powiedzonka często wchodziły do codziennego języka. Z nowszych też trochę przykładów pozytywnych by się znalazło, choćby "Glina" czy "Pitbull". Czyli można.
A tu znów w większości jakiś drewniany bełkot.

ocenił(a) serial na 3
andre_

Niestety jestem za młody by pamiętać te seriale o których piszesz gdy puszczona je po raz pierwszy a teraz oglądając je nie czuje tego klimatu... no może 07 zgłoś się. Nie dosyć że drewniany to jeszcze mało słyszalny. W większości produkcji nie da się zrozumieć dialogów bo aktorzy seplenią je pod nosem albo mówią tak cichutko że szok. Szczególnie jest to widocznie w skądinąd świetnym serialu Na krawędzi ( skasowanym jak zwykle to co dobre po zaledwie dwóch sezonach ) tam niektóre dialogi musiałem sobie powtarzać po kilka razy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones