PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746188}

Belfer

7,9 116 185
ocen
7,9 10 1 116185
5,7 18
ocen krytyków
Belfer
powrót do forum serialu Belfer

Nie wiem czy to wazne, ale nie widzialem pierwszych 10 minut odcinka.

JasiuZ1962

Ustawka żeby młody się zlał w gacie - pytanie tylko po co... Sama zapchajdziury i zbędne wątki w tym serialu.

Jordan66

Poczekaj do końca serialu, a nie przed jego połową pisz o zapchajdziurach i zbędnych wątkach.

jan_niezbedny0

Czyli to ma być element układanki który w finale ułoży się w całość ? Ale do tego też trzeba wprowadzić a nie rwać wątki i wpychać nowe ni z gruchy ni z pietruchy.

jan_niezbedny0

Zgadzam się. Zapchajdziury są w m jak miłość i innych paździerzach, tak naprawdę te seriale to zapchajdziury. A ten serial ogląda się bez chęci przełączenia po 10 minutach na coś innego.

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

Możliwe że ćpuny będą małym trybikiem w układance, nic więcej. Raczej ten wątek jest poboczny, taki pokazujący problemy bogatych pozbawionych odpowiedniego wychowania i rodzicielskiej lub jakiejkolwiek miłości.

PS. No Na 100% Paweł to jakiś tajniak... Już drugi raz pokazał jak potrafi się bić. I to 2 na jednego. Nauczyciele takich rzeczy nie potrafią + nic nie wiemy o jego przeszłości w Warszawie.

Shadman_filmweb

Czy ja wiem...? Jakoś mi to się nie widzi, ale w tym serialu chyba wszystko jest możliwe:)
"Jakiś tajniak" to by ich powalił dwoma ciosami w tchawicę i nie dałby sobie ciachnąć kurtki:)
Chyba, że zbyt długo uczył i wyszedł z wprawy w obijaniu mordy:)
Nie pamiętam- dlaczego on trafił na tę prowincję?

ocenił(a) serial na 9
Kasss1711

No właśnie nie było powiedzianie ;) Tajniak to nie zawsze 007 :P Może być po prostu jakimś śledczym.

ocenił(a) serial na 6
Kasss1711

Przecież było powiedziane, że zabita bohaterka to jego córka, ja nie wiem jak wy oglądacie.

czachaala7

Oglądamy w pomroczności jasnej;)
To z córką to pamiętam, ale czy on wrócił, BO ją zabili, czy wrócił, BO chciał się do niej jakoś zbliżyć a ją zabili akurat???
Naprawdę jakoś nie ogarnęłam tematu:/

ocenił(a) serial na 6
Kasss1711

Z tego co pamietam, motyw powrotu nie był poruszany w serialu.

czachaala7

To trochę dziwne...Chyba w wolnej chwili ( jeśli nie przepadnę w nowym sezonie TWD:D) przypomnę sobie pierwszy odcinek...

czachaala7

Jest taka scena, kiedy Paweł spotyka się z matką Asi. Podczas tej rozmowy wychodzi na jaw, że to on jest ojcem dziewczyny ale umowa była taka, że jej nie wychowuje.
Matka Asi pyta go : "Po co przyjechałeś?"
On odpowiada: "Bo zadzwoniłaś"

Moim zdaniem przyjechał rozwikłać zagadkę śmierci córki.

ocenił(a) serial na 9
czachaala7

Oglądam normalnie, widziałem na tyle kryminałów, że motyw z tym, że zmarła jego biologiczna córka jest zbyt oczywisty. Szczególnie, że jest akcja wokół Grzesia i jego przekrętów, możliwe, że Paweł to jakiś tajniak, co by wskazywało to, że nic o nim nie wiemy w sumie i potrafi na prawdę się bić.

ocenił(a) serial na 9
Shadman_filmweb

A ocenianie serialu przed jego końcem jest co najmniej głupie.

ocenił(a) serial na 6
Shadman_filmweb

To przyjmij do wiadomości, że dla Ciebie "zbyt oczywisty motyw" to fragment fabuły, a jezeli cieżko Ci to zrozumieć, to wróć do 2 odcinka i sceny rozmowy shtura z matka zabitej dziewczyny.

ocenił(a) serial na 9
czachaala7

Jak nie umiesz poprawnie napisać nazwiska to pisz imię postaci ;)

ocenił(a) serial na 6
Shadman_filmweb

Rzeczywiście, to jest najbardziej istotne w tej dyskusji, nie miałeś sie do czego doczepić i w obronie na swoje nieuważne oglądanie czepiasz sie literówek no brawo ;)

ocenił(a) serial na 9
czachaala7

Przekręcenie NAZWISKA nazywasz LITERÓWKĄ? Boże, czy ja rozmawiam jeszcze ku**a z uczniem? Przez taką literówkę pani w urzędzie ci jest w stanie pół życia zniszczyć.

ocenił(a) serial na 6
Shadman_filmweb

Tak, z uczniem podstawówki a jakże. Forum na filmwebie to nie urząd, wyluzuj troche bo jak Cie nerwy zjadają z takich powodów to jedyne co moge, to pożyczyć zdrowia ;)

ocenił(a) serial na 7
Kasss1711

I tu się bardzo mylisz, że jakiś tajniak powaliłby dwóch łbów i to z nożem, jednym ciosem w tchawice. dwóch to może by powalił, ale wymoczków czy moli książkowych, co nigdy nie trzymali gardy i to też jakby byli bez noża, ale nie osiedlowych cwaniaczków co piorą się po ryju dość często.
zresztą większość trenerów w szkołach walk powie Ci, że jak leci na Ciebie dwóch chamów, to nawet jeśli ma się czarny pas i jest się kürewsko pewnym swoich umiejętności, to nie ma co kozakować i lepiej spiërdalać.
Poza tym jeśli agresor ma w łapie nóż, to prawie nigdy nie wyjdziesz zupełnie bez szwanku.

hbk06_qbas

Nie wiem, raczej w wolnych chwilach nie "piorę się po ryju":)
Anyway- i tak się wyjaśniło, że to raczej nie był tajniak.

jan_niezbedny0

No i poczekałem do końca serialu - no więc po co była ta cała akcja ?

ocenił(a) serial na 5
Jordan66

Żeby Jasiek Molenda stał się mordercą zabijającym z zimną krwią największego gangstera w okolicy, a na samym końcu trząsł się z nerwów po tym jak tatuś zbił go pasem... Co za bzdura.

PW90

Gówniarz zanim pomyślał to zrobił. I z zemsty i z tego, że niemożliwie chciał imponować - nawet samemu sobie.
Kiedy w końcu do niego dotarło i zdał sobie sprawę z konsekwencji, to się rozsypał, a nie dlatego, że mu tatuś wlał. Tatuś mu tylko pomógł zrozumieć.

ocenił(a) serial na 5
jan_niezbedny0

Zanim pomyślał? Śledził Kusia od momentu kiedy ten wyszedł z domu, pojechał za nim do lasu, przebił mu opony, zaczaił się na niego w lesie, po czym wycelował prosto w czachę. Nie wygląda mi to na afekt.

PW90

Na pewno pragnienie zemsty.
A ta po dokonaniu pewnie może się stać przekleństwem.

Jordan66

Pewnie miał to być jakiś przestępczy test charakteru dla młodego, któremu ewidentnie bardzo imponowała gangsterka.
Kuś się zabawił - bo go nie trawił, zresztą nie dziwię się.

jan_niezbedny0

Tak to można tłumaczyć naplucie komuś na plecy a nie główną akcję dwóch z 10 odcinków.

Jordan66

Zadzwoń do scenarzystów, pewnie lepiej to wytłumaczą.

jan_niezbedny0

Bardzo chętnie, ale mam poważne podejrzenia że oni sami tego nie wiedzą - jak wielu rzeczy zresztą.

Jordan66

No popatrz, napisali - a nie wiedzą co.

jan_niezbedny0

Napisali scenę która dobrze się sprzedała jedynie w trailerze żeby zachęcić do oglądania kolejnego odcinka - do fabuły serialu nic nie wniosła.

Jordan66

Subiektywne odczucie.
Ale każdy ma prawo.

jan_niezbedny0

Wszystko musi mieć swój sens i logikę ! Przyczynę i skutek, tu mamy tylko skutek.

Jordan66

Tylko, że film to nie zadanie matematyczne. Jako gałąź sztuki ma prawo zostawiać pole wyobraźni.
Na szczęście.

ocenił(a) serial na 9
Jordan66

Przecież te spotkanie z Ruskimi to początek drogi, która doprowadziła Jaśka, do morderstwa Kusia i więzienia.

ocenił(a) serial na 7
bytrek

Że niby po takim "traumatycznym" wydarzeniu zrobił się twardym groźnym bandziorem...? Taaa...

Piaff

Do końca serialu by z domu nie wychodził :D

ocenił(a) serial na 9
Piaff

Nie. ... Oglądałeś ten serial w ogóle? Co się wydarzyło po tej sprawie z Ruskii? Jasiek zauważył raz, że Rusek, który go napad jest skumany z Adrianem. Wtedy zaprzysięgną zemstę. Tak jak mówię od tej akcji z Ruskimi, wszystkie drogi Jaśka zaczęły prowadzić do morderstwa Kusia

bytrek

To oczywiste jest, ale jaka była przyczyna tej akcji - bo ty mówisz tylko o skutkach. Czy Adrian Kuś pomyślał, zgnoję leszcza a on mnie potem zabije ? Śmiech na sali.

ocenił(a) serial na 8
Jordan66

Pytasz o przyczyny tego, że niektórzy ludzie mieszkający przy granicy zajmują się szmuglerką? Myślę, że robią to dla kasy ;)
Po co pokazano to w serialu (w kontekście Jaśka)? Chłopaki pracowali dla ojca Jaśka. I zapewne wiedzieli (albo zostało to im nawet wyraźnie przez niego powiedziane), żeby małolata nie wciągać w brudne sprawy. A młody nachalnie próbował się włączyć w ich akcje. Więc chcieli go z tego "wyleczyć", a przy okazji zarobić parę groszy. A najważniejszy powód wprowadzenia tego wątku - Jasiek rozgryza metodę działania Kusia, którą ten potem próbuje zastosować także na jego ojcu. A po co ten wątek w serialu? Żeby w spektakularny sposób uśmiercić jednego z ważniejszych bohaterów serialu (Kusia)?

Yanis86

Na Jaśka to wystarczył pas i kilka ostrych słów a nie taka międzynarodowa akcja, nie wiadomo jak się przecież mogąca skończyć.

ocenił(a) serial na 9
Jordan66

I myślisz że Adrian przejął by się gdyby młodemu coś się stało?

ocenił(a) serial na 8
bytrek

Myślisz, że Adrian nie czuł respektu przed starym Molendą? Jakoś nie śmiał powiedzieć mu w oczy, że chodzi z jego córką. A na "wystawienie go" zdecydował się dopiero wtedy, gdy otrzymał info o jego aresztowaniu. Przy czym od razu założył, że ucieknie za granicę, bo bał się jego zemsty. Tak więc myślę, że jednak Adrianowi zależało na tym, żeby młodego tylko postraszyć, ale żeby nie stała mu się krzywda. W barze powstrzymał Shreka od pobicia młodego, gdy ten zdzielił kuflem Kijanę. Czemu? Bo bał się go? Nie. Bo czuł respekt przed jego ojcem. Przez ten głupi numer z Rosjanami syn Molendy przejrzał jego plan i to go zgubiło. Jak widać, każde z wydarzeń ma tu swoje logiczne wytłumaczenie istnienia w serialu. Co innego te motywy z otwieraniem soczków i skokami w kałużę. Tego to, szczerze mówiąc, nie ogarniam.

Yanis86

Jakby rzeczywiście czuł respekt to by w ogóle bał się spojrzeć na jego córkę.
Taka sytuacja z ruskimi, w lesie zawsze może wymknąć się spod kontroli. Przecież do nastraszenia takiego leszcza wystarczyłby Kijana i Szrek.
Logiczne owszem są skutki a gdzie przyczyna ?
Te soczki i kałuże miały spowodować tylko to, że widz podejrzewać miał upośledzonego. Ale jak wytłumaczyć tą akcję z szafkami w szkole gdzie ich zaprowadził ów upośledzony ? Czy w tej szafie było narzędzie zbrodni, czemu nie zaprowadził ich od razu na miejsce ogniska ? Czemu, czemu i czemu - tak cały serial.

ocenił(a) serial na 9
Jordan66

Przecież Kuba zaprowadził ich do tej szatni, bo to w tym miejscu Julka namówiła Askę, do pójścia z nią na ognisko. Potem Kuba poszedł stamtąd za nimi.

bytrek

A skąd on wiedział że akurat tam ją namówiła ?

ocenił(a) serial na 9
Jordan66

Bo pewnie był uczestnikiem ich dyskusji? Stał gdzieś obok w szatni.

bytrek

Przecież on nie chodził z nimi do szkoły więc skąd.

Takich niejasności jest mnóstwo - chociażby nie wyjaśniono podstawowej sprawy, czy Belfer zjawił się w miasteczku przez przypadek czy dopiero jak zabito mu córkę z dnia na dzień się zjawił.

ocenił(a) serial na 9
Jordan66

W którym momencie serialu dowiedziałeś się że On nie chodzi z nimi do szkoły? Tam nie chodziła tylko jedna klasa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones