PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746188}

Belfer

7,9 116 185
ocen
7,9 10 1 116185
5,7 18
ocen krytyków
Belfer
powrót do forum serialu Belfer

Po pierwszym sezonie-uwazalem, że Belfer jest przereklamowany i za wysoko oceniany w stosunku do produkcji HBO: Paktu i Watahy, ale podobnie, jak w przypadku w/w pozycji i tu drugi sezon jest o 1000% lepszy. Artyzm, napięcie, dramaturgia, wielowymiarowość postaci i dynamiczna zmiana fabuły. Powinna być w nagrodach Emmy kategoriach: najlepszy serial nie anglojęzycznyc i tutaj powinny być nominowane te trio.

ocenił(a) serial na 4
patrycjuszdudek

sarkazm: mode on?

ocenił(a) serial na 10
Rafels

Hehe. Niech to pozostanie jak w Belfrze, czyli enigmatyczne;) Zrobiłem sobie taką trochę autokomparatystyke i tak sobie myślę, że produkcje P.Vegi przy w/w pozycjach to trochę kinematograficzne disco polo. Chociaż jedną pozycję bym wyroznil-Sluzby specjalne. Chociaż jak tak myślę, to ta pozycja-to jak Feel w zestawieniu z Myslovitz hehe

ocenił(a) serial na 4
patrycjuszdudek

Vega pracuje binarnie. Nie znam drugiego takiego popadającego w skrajności reżysera... ;D

patrycjuszdudek

A stary Pitbull?

ocenił(a) serial na 10
golleador

Serial zarąbisty. Ja nie chcialem, żeby to zabrzmiało jak hejt-bron Boże. To jest tylko moja opinia. Tak w ogóle- bardzo mmie się spodobała opinia jedna wypowiedź z gwiazd polskiej sceny muzycznej, ze na jakieś ataki odnośnie działań komercyjnych odpowiadał w ten sposób, że każda zarobiona złotówka to już komercja. Vega wykonał bardzo dobra robotę, ale mam pewne pretensje do Niego odnośnie działań biznesowych. Mial spółkę na newsletter connect z szemranymi ludźmi na tzw. małej giełdzie i nieładnie się zachowali. Długa historyja...

ocenił(a) serial na 10
patrycjuszdudek

*new connect

patrycjuszdudek

Serial świetny, szkoda, że dwa ostatnie filmy nie mają do niego startu.

ocenił(a) serial na 8
patrycjuszdudek

Mi podobała się konwencja pierwszego sezonu. Na początku jest zagadka. A potem twórcy bawią się nami przekierowując z odcinka na odcinek podejrzenia na inną osobę. Wrzucają jakieś poboczne wątki, żeby widz kompletnie się pogubił w domysłach i szukał śladów tam, gdzie ich nie ma. Serial odniósł jakiś tam sukces, więc postanowiono pójść za ciosem i robić go dalej, ale w zupełnie innej konwencji. Coś na zasadzie "spodobała się ta nasza komedia, więc zróbmy horror". Tragedii nie ma, ale, szczerze mówiąc, oczekiwałem konwencji z pierwszego sezonu przeniesionej na grunt "wielkomiejski". Nie wiem, czemu odrzucili to, co było największym atutem tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
Yanis86

Ja z tym się nie zgadzam, ale szanuję Twoja opinię. Pierwszy sezon miał przewidywalna konwencję etc..Nie wiem, jak to robią, ale tutaj postawiłbym znak równości pomiędzy produkcjami HBO i Belfra, czyli Canal+. Najbardziej uniwersalna historia jest Wataha i HBO Europę dystrybuuje ten serial na 19 krajow Europy Środkowo-wschodniej i na Bałkany. Jednak w Belfrze jest dodatkowy smaczek skorelowany z Balladyna. No i jak oglądam Drugie śniadanie mistrzów-to nie dziwię się pewnego rodzaju tajemniczości tego serial, w którym programie często bywa Jakub Żułczyk-czyli jeden z dwóch scenarzystów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones