Krzysztof PieczyńskiI

7,9
21 590 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Pieczyński

aktorem z przyszłością, ale nic z tego nie wyszło. W Internecie czytałem o jego dziwacznych teoriach religijnych i jakiejś paranoicznej nienawiści do Koscioła Katolickiego; i muszę powiedzieć, ze coś z nim nie tak. W skrócie, to wyłącznie KK jest odpowiedzialny za całe zło na świecie i to od wieków. Pieczyński nawet dokładnie wie, ile osób za sprawą KK wymordowano całe wieki temu; oczywiście o rzeziach w imię innych religii i ideologii ten nawiedzony wariat nie wspomina.

użytkownik usunięty
cesare_10

Ale przecież pan Pieczyński ma rację - Kościól i religia chrześcijańska to dwa największe kataklizmy, jakie mogły się pojawić na świecie. Za to go podziwiam - Mówi o tym wprost, czyli jak jest.

Całkowicie mijając się z faktami, np. w sprawie niewolnictwa ? Albo gada, że Biblia sfałszowana przez Watykan a za chwilę ją cytuje by podeprzeć swoje wywody :D Koleś stracił kontakt z rzeczywistością i tylko czekać jak zacznie gadać o reptilianach.

użytkownik usunięty
Jordan66

Oj Jordan66, poczytaj trochę choćby o Soborze Trydenckim, gdzie księża usunęli wiele niewygodnych dla nich rzeczy z Biblii, a na jej miejsce wpisali co im się żywnie podobało + zmieszali to z pogańskimi wierzeniami - tu po prostu chodziło o dominację nad ludem za pomocą wymyślonych stek bzdur, że niby z Biblii. Takie są fakty i niewygodna prawda, no ale cóż...

Oczywiście, że wiele religia chrześcijańska przejęła z wierzeń pogańskich - nikt temu nie przeczy. Tylko jak to się ma do słów Pieczyńskiego, że wszystko wyrąbano i puszczono w niepamięć ? To skąd on zna dokładnie liczbę ofiar sprzed kilku tysięcy lat jak wszystkich spalono i wyrugano z przekazów ? Przecież to ewidentnie przeczenie samemu sobie. Albo czym tak naprawdę róznią się wierzenia słowian od chrześcijańskich ? W sumie niczym, więc co go tak to wszystko boli. Do tego on nawet nie jest ateistą tylko jakimś kapłanem New Age - jak zaczyna nawijać o tej energii z kosmosu to boki zrywać, czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek.

użytkownik usunięty
Jordan66

Według mnie o wiele lepiej lepiej było być prostym poganinem, który wierzy w to co widzi: słońce, księżyc, który czcił drzewo przy drodze i piękno samej natury, niż fanatyk owładnięty katolicką zarazą. To w sumie właśnie splamiło Polskę - katolickie wierzenia.
Ale jak ktoś chce wierzyć w bajki, to jego sprawa. Ja osobiście nie mam takiego problemu :)

Ty to nawet bajek nie czytałaś, bo gdyby nie te "katolickie wierzenia" Polska by w ogóle nie powstała i nie przetrwała pierwszych lat. Poczytaj sobie pierwszy lepszy podręcznik z dziejów naszych terenów jak wierzenia słowiańskie były podzielone i jak się wzajemnie plemiona słowiańskie napieprzały i walczyły ze sobą a wrogowie typu germańce to wykorzystywały przeciwko nam. A religia chrześcijańska jako jednorodna pozwoliła zjednoczyć walczące ze sobą plemiona w jeden kraj, dość duży i silny swego czasu - to był wielki sukces polityczny ówczesnych władców. Oni już wtedy wiedzieli że bez chrześcijaństwa skończylibyśmy jak słowianie połabscy - czyli dziś Pieczyński by w ogóle po polsku nie gadał swoich bajek. Nie może w tym antychrześcijańskim amoku nawet tego przyznać ? To jest po prostu chory na głowę z nienawiści.

użytkownik usunięty
Jordan66

Człowieku o czym ty piszesz - właśnie gdyby nie religia katolicka, która o jakieś parę wieków wstecz cofnęła ten kraj, to może nie byłoby tak źle.
I to przeważnie katoliccy fanatycy są chorzy z nienawiści - co zabawne, nie znają dość dobrze Biblii, a powołują się na nią.

"Ten kraj" - jak tak mówisz o swojej Ojczyźnie to sam wystawiasz sobie najgorsze świadectwo nie znającego a także nie szanującego naszej historii cepa.
I w czym cofnęło ? Przecież za chrześcijaństwem przyszedł cały rozwój cywilizacyjny - to zakonnicy uczyli pisać, czytać, zakładali pierwsze szkoły branżowe, uczyli prosty lud wydajniej uprawiać rolę itd. Za pogana to nawet władcy byli analfabetami więc w czym kto i kogo cofnął ? Przestań bzdury pisać bo pokazujesz że sama jesteś chora z nienawiści jak przeczysz oczywistym faktom już nie religijnym a po prostu historycznym.

użytkownik usunięty
Jordan66

Oj Jordan, Jordan - po co się tak kłócić... Ty swoje, ja swoje - reagujesz złością na moje komentarze i chyba sam płoniesz z nienawiści, bo te twoje argumenty są naprawdę śmieszne - a co się tyczy dawnej historii - to prosty lud nie umiał pisać ani czytać (nawet do 19 wieku!), więc gdzie tu zasługa Koscioła?? Nawet królowie rzadko to umieli.
Tak więc wyluzuj, gościu.

XIX wiek a pani to czytać nie umie nawet w XXI wieku.
Pierwsza lepsza książka o początkach naszej państwowości, historii słowian a sama byś zobaczyła takie kwiatki jak np. składanie ofiar z dzieci przez pogan.

użytkownik usunięty
Jordan66

"składanie ofiar z dzieci przez pogan" - no jasne :)

tylko tyle ? już nawet w odkrycia archeologiczne nie wierzymy ?
gdyby pan nawiedzony powiedział że dinozaury nigdy nie istniały to też byś to łyknęła ? Zainteresuj się wykopaliskami m.in. z Płocka i Ostrowa Lechickiego gdzie znaleziono stoły ofiarne i pogruchotane kości dzieci.

użytkownik usunięty
Jordan66

Fanatykom katolickim mówię NIE.

Jak tam sylwester w Kolonii ?

użytkownik usunięty
Jordan66

Nie wiem. Nie mieszkam tam. :)

Ale popierasz wariata, jakich wielu było na zachodzie przez lata i których pieprzenie doprowadziło do gwałtów na masową skalę.

użytkownik usunięty
Jordan66

Problem polega na tym że wy w ogóle nie ogarniacie tego tematu. Tu nie chodzi wyłącznie o religię katolicką. Tu chodzi o każdą religię. Ego jest podatne na sugestię, wszelkiego typu ponieważ z tego czerpie tożsamość. Religie w tym katolicka mają zaspokajać te egocentryczne potrzeby. Kościół katolicki doskonale zdaje sobie z tego sprawę i indoktrynuje kolejne pokolenia. Ja tu nie mówię o kwestiach wiary w cokolwiek. Ta indoktrynacja jest faktem, nie da się jej zaprzeczyć ale wy nie możecie tego dostrzec ponieważ wasza świadomość jest zbyt niska, jesteście pogrążeni w głębokim śnie. I o tym również mówi właśnie Pieczyński. Zapytajcie siebie "kim jestem?" czy ja urodziłem się katolikiem? czy ja od początku miałem w sobie to głęboko zakorzenione poczucie winy i lęk przed potępieniem? Albo lęk przed utratą wiary? Oczywiście że nie. Nie urodziliście się katolikami a to co uważacie za swoją tożsamość jest programem wgranym do głowy. I to można odnieść do każdej religii. Tu nie chodzi o ślepy hejt na religię katolicką, tu chodzi o wzrost świadomości, to nie jest jednak dostępne dla ego, ego śpi i ślepo wpatruje się w tą iluzję, ten program tożsamościowy. I to nie dotyczy się tylko religii ale również innych środków manipulacji takich jak polityka, media, chciwe korporacje. Im wyższy poziom świadomości tym mniejsza podatność na ich sugestie. Politycy, religie, oni robią wszystko aby zablokować wzrost świadomości bo to oznacza ich koniec. Oni doskonale o tym wiedzą.

użytkownik usunięty

Intrygujący tekst o blokadzie trzeciego oka przez kościół. Każdy katolik który o tym usłyszy od razu powie że to są brednie i jakie szarlataństwo New Age. Większość jednak nawet pewnie o tym nie słyszała. A jest to faktem i posiadanie tego jest czymś zupełnie naturalnym. Nie ma nic wspólnego z wyznawaną religią czy pochodzeniem. Oczywiście dla kościoła to będzie szarlataństwo. I jeszcze to "Zarówno judaizm, chrześcijaństwo oraz islam są z natury wrogie człowiekowi." Służą wyłącznie podziałom i zniewoleniu.
https://zmianynaziemi.pl/forum/zakladanie-ludziom-pieczeci-czakry-przez-kosciol

Jedno jest pewne, można blokować wzrost świadomości ale nigdy bez końca bo taka jest nasza prawdziwa natura i nie da się jej powstrzymać, wszystko w końcu wraca do swojego źródła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones