Krzysztof PieczyńskiI

7,9
21 550 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Pieczyński

Dziwię się, że p. Zelnik w ogóle wdał się w dyskusję. Pismo Święte daje wyraźne wskazówki na temat rozmowy z takimi ludźmi jak p. K. Pieczyński. Stary Testament, Mądrość Syracha, rozdział 22, wersy 9-18, z naciskiem na wers 13:

MĄDROŚĆ I GŁUPOTA
9 Uczyć głupiego - to kleić skorupy
lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
10 Nauczać głupiego - to jakby nauczać drzemiącego,
który jeszcze w końcu zapyta: "A o co chodzi?"
11 Płacz nad zmarłym, stracił bowiem światło,
płacz nad głupim, bo rozum zgubił.
Ciszej płacz nad zmarłym, bo znalazł odpoczynek,
życie zaś głupiego gorsze jest od śmierci.
12 Żałoba po zmarłym trwa siedem dni,
po głupim i bezbożnym zaś przez wszystkie dni jego życia.
13 Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy
i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości
i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie
i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
14 Cóż jest cięższego nad ołów?
a jak mu na imię? Głupi.
15 Piasek, sól i bryłę żelaza
łatwiej unieść, niż [znieść] człowieka nierozumnego.
16 Jak drewniana belka, wprawiona w budowę,
nie rozpadnie się w czasie trzęsienia ziemi,
tak serce umocnione dojrzałym zastanowieniem,
gdy nadejdzie chwila, nie stchórzy.
17 Serce wsparte na mądrym myśleniu
jest jak ozdoba z piasku na murze wygładzonym.
18 Postawione na szczytach gór cienkie tyczki
nie oprą się wiatrowi,
tak serce zalęknione przez niemądre myśli
nie ostoi się wobec byle jakiego strachu.

pawelwoj4

Szukanie mądrości w biblii jest jak picie wody z szamba. Współczuje źródła.

dwa
kościół katolicki ma z biblią tyle wspólnego co MTV z muzyką.

dziękuję dobranoc.

xdem

@xdem kocham Twój komentarz, może porównania nie górnolotne, ale jakże prawdziwe ;).

xdem

Pańska Matka ma tyle wspólnego z cnotliwością, co Platforma Obywatelska z obywatelami. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

i na hui przypi3rd@l@sz się do jego matki?

miarara

Gdyż to wyjątkowo pracowita kobieta, proszę Szanownego Pana. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Taki z Ciebie kulturalny internauta?Chciało by się powiedzieć,że jesteś społecznym szkodnikiem gdyż atakujesz bliską osobę ludzia który Ci krzywdy nie zrobił,a tylko wyraził swoją opinię.W dułpę wsadź sobie to trolowanie wczoraj PIS dzisiaj postacie z hi mena etc. słabe.

miarara

Chciałbym Szanownego Pana uwagę zwrócić pozwolić sobie, iż jedynie wspomniałem matkę Szanownego Pana Xdema w wyrazie hołdu dlań. Pozdrawiam serdecznie.

pawelwoj4

KRZYCHU!!
Z jakiej jesteś sekty?!!

pawelwoj4

Och, ależ Biblia mówi bardzo wyraźnie co Zelnik powinien zrobić z Pieczyńskim. Weźmy na przykład List do Rzymian, gdzie taka jest porada Biblii:
1. Rz 1, 24-32:
"Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią."

2. Teraz posłuchajmy co ma do powiedzenia sam Jezus na ten temat(na temat Pieczyńskiego):
Łk 19, 27:
"Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"

3. No i jeszcze może kawalątek Starego Testamentu:
2Krn 15, 13:
"Będzie skazany na śmierć każdy, kto by - mały czy wielki, mężczyzna czy kobieta - nie szukał Pana, Boga Izraela."


Tak więc Biblia jasno i wyraźnie mówi, co należy zrobić z Pieczyńskim. Na co więc czekasz?

kurusi1

To tak fajnie wybrać jedno zdanie i manipulować... Nie będę z tobą dyskutował, co ci już odpisałem w poprzednim twoim komentarzu parę minut temu. Jedyna odpowiedź to wers 13 rozdziału 22 Mądrości Syracha. Szkoda mojego czasu. Mnie dobry Bóg wyciągnął z takiego szamba, w którym ty teraz tkwisz po uszy, więc co zrozumiałe nie mam ochoty nawet zbliżać się, o wkładaniu palców stóp tym bardziej nie ma mowy. Siedź sobie dalej w takich klimatach jak ci pasują. Bez odbioru.

pawelwoj4

Trzy różne fragmenty nazywasz jednym, a kiedy nie pasują do twojej przyjętej heurystyki zatykasz uszy i lamentujesz "la la la ja mam rację, a nie ty" albo "manipulacja!" Wyrwałeś z kontekstu!
"nie będę z tobą dyskutował!", "jedyna odpowiedź to ta gdzie ja mam rację a ty się mylisz", "ja mam rację, ty jesteś w szambie po uszy"

żałosne
ile ty masz lat 8, 12 ?

pawelwoj4

Haha, wybrać jedno zdanie? Podałem Ci trzy fragmenty, ale w Biblii podobnych fragmentów są dziesiątki. Ile chcesz? Chętnie wyłożę Ci jak na tacy całe barbarzyństwo zawarte z Biblii. Cóż, a więc skoro nie zamierzasz zamordować Pieczyńskiego to sprzeciwiasz się Biblii. Tak więc(według tego w co wierzysz) czeka Cię wieczność w piekle.

pawelwoj4

Idiota...

pawelwoj4

Eskimos pytał misjonarza:
- Czy gdybyś mi nie powiedział o Jezusie i że to wszystko to grzech, to poszedłbym do nieba?
- Tak - odpowiada misjonarz.
- To dlaczego mi powiedziałeś?

crissso

Misjonarz nie powiedział prawdy. To zapewne był jakiś sodomita bolszewicki udający misjonarza, proszę Pana. Pozdrawiam serdecznie.

pawelwoj4

Tez sie dziwie ze pan Krzysztof wdal sie w dyskusje z oblakanym katolem Zelnikiem.

pawelwoj4

Dokładnie się człowiek głupot w internecie naczytał i teraz media kreują go na antyklerykała bo Palikot już nie modny I tu dobitnie można zobaczyć jak działa niedoedukowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones