Krzysztof PieczyńskiI

7,9
21 597 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Pieczyński

Kiedy trzeba zagrać w filmie o tematyce religijnej , to robi to, bo z tego jest kasa i tylko to się liczy. Kiedy trzeba bluzgać na KK , to ten kolo to robi, bo takie są jego przekonania. Brzydzę się takimi ! Jest to obłuda, w najczystszej postaci !!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marpo66

Człowieku, skąd Ty wziąłeś te swoje dziecinne teorie?:-D Idąc Twoim tokiem myślenia tylko morderca może zagrać mordercę, bo inaczej to obłuda w najczystszej postaci. Naprawdę tylko katolik może grać np. księdza albo osobę wierzącą?! Co to w ogóle ma do rzeczy?! To jest film, fikcja, sztuka i praca. Aktorzy wcielają się w role i w ten sposób zarabiają. Muszą podchodzić do tego na chłodno i profesjonalnie - niezależnie od prywatnych przekonań, które w takim przypadku nie mają nic do rzeczy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marpo66

Gdyby interesowało mnie życie prywatne aktorów, czy innych "gwiazd" to z pewnością wypowiadałbym się na Pudelku, a nie na Filmwebie. Tutaj powinno się oceniać filmy i twórców tylko poprzez pryzmat ich dokonań i osiągnięć zawodowych. Nie jestem z tych, którzy lubią zaglądać komuś w życie, szperać w przekonaniach (nawet, jeśli te są publicznie głoszone) lub nadmiernie się ekscytować czyimiś poglądami, więc pewnie Twojego toku rozumowania faktycznie nie zrozumiem. Polecam Ci trochę odpuścić - więcej dystansu, uśmiechu i radości.

marpo66

Ma już prawie 60 lat. Dawałam mu o 10 mniej. Być może wiek tłumaczy jego prostackie zachowanie, demencja lub jakaś inna choroba postępuje u tego pana bardzo naocznie, poszło na rozum. Kiedyś lubiłam Pieczyńskiego, ale odkąd zaczął szerzyć swoje antyklerykalne, pseudofilozoficzne przekonania i to w bardzo dziwny, demoniczny sposób, dałam sobie z nim spokój.

KorahZmorah

Sama widzisz , że nie wszyscy tak myślą :( Nie wiem czy to takie trudne spojrzeć na kogoś tak po prostu ? Kiedy powiesz to co myślisz blokują wypowiedzi tak jak widać powyżej KaeM_4 czy moją . Taka jest tolerancja dzisiaj . Nie możesz mówić tego co myślisz, ale wypowiedzi osobników pokroju wurtz`a są jak najbardziej OK ! Przykre to ale prawdziwe. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% . Wydaje mi się , że gościu przestał brać lekarstwa i to skutkuje takimi zachowaniami. Pozdrawiam Cię serdecznie

KorahZmorah

I jeszcze jedno ! Wydaje mi się , że Twój komentarz również zablokują mośki z filmwebu ;)

użytkownik usunięty
marpo66

Mam identyczne odczucia. Pozdrawiam.

marpo66

To jest hipokryzja, albo zawód: aktor.

Czyli według Ciebie taki Anthony Hopkins musi być mega-hipokrytą skoro zagrał Hannibala i to w kilku częściach, na pewno zapłacili mu więcej niż Pieczyńskiemu i myślę że stosunek Hopkinsa do morderców jedzących ludzi jest również bardzo krytyczny...

Ale Ci aktorzy to hipokryci....

Mam nadzieję że Al Pacino przez całe swoje życie lubił gangsterów i wspieral zorganizowane grupy przestępcze...w innym przypadku przestaje oglądać filmy..

RealKalps

Jesteś z PO , czy z PiSu ???

marpo66

Skoro masz problem żeby to rozgryźć to znaczy że osiągnąłem niepodważalny sukces moją odpowiedzią na Twój temat krytyki Pieczyńskiego, który zagrał mnicha/księdza?

Ja odpowiadam Tobie czysto "filmowo", a Ty mi wyjeżdżasz z dwoma nazwami partii politycznych którymi gardzę.

Jesteś mistrzem ciętej riposty ;-)

Pozdrawiam.

RealKalps

Zdążam do pobudzenia Twej świadomości.

Miałem nadzieję , że jednak jesteś zwolennikiem "jakiejś partii", bo zapytałbym się wtedy , czy za pieniądze oplułbyś, ośmieszył ją ile wlezie ???
Czy zastanowił byś się? Może byś to zrobił, nie wiem - nie znam Cię.

Co stało by się wtedy z prawem moralnym, które posiadasz ?

Pewnie znasz stosunek tego kola do tematu: Kościół, więc nie będę się powtarzał, a nawiązując do do stwierdzenia , że "mam problem" to wydaje mi się raczej,
Ty go masz. Widziałem go wiele razy w TV , kiedy przeprowadzano z nim wywiady i za każdym razem pluł nienawiścią tak wielką, że niepojęte jest to
jak można się tak zachowywać będąc człowiekiem wykształconym. Takie wywiady są dla mnie miarodajną wiedzą i naprawdę nie mam problemu, żeby rozgryźć hipokrytę.
Nie ja mu będę mówił kogo ma grać , ale istnieje jeszcze druga strona medalu . Powyżej jeden gościu sugeruje mi , abym się wyluzował. Wyraziłem tylko swoją skromną opinię, a każdy może się z nią zgodzić lub nie. Czy naprawdę osiągnąłeś sukces swoją odpowiedzią ? Myślę, że tak! Wyluzowałem się! Tak - lubię swojego dilera ;)

Z tym "mistrzem ciętej riposty" to pojechałeś po bandzie, naprawdę nie spodziewałem się ! Dziękuję !

marpo66

Możesz, i masz pełne prawo oceniać, definiować postawę Pieczyńskiego jak tylko zechcesz. Ale, moim zdaniem, użyta przez Ciebie argumentacja w temacie tej dyskusji nie dowodzi hipokryzji a raczej szczerości.

Przeczytaj co napisałeś: W skrócie Twoja wypowiedź brzmi: Hipokryta bo:
1. Jako aktor odgrywa różne role.
2.Mówi wprost o swoich przekonaniach, poglądach.
Bez sensu.

Z tego co pamiętam grał zakonnika, pustelnika, troszkę co innego niż ksiądz. Poza tym gdyby zagral w filmie o tematyce religijnej, ale ukazującej np.tuszowanie spraw pedofilów w kościele, homoseksualnych orgii w Watykanie etc. Wcielając się w postać pedofila w koloratce byłby wtedy hipokrytą rozumiem ?

A to znalazłem w necie, jak zakładasz temat i krytykujesz równie zawzięcie co Pieczyński kościół to najpierw spójrz szerzej:
"Ciekawe światło na postawę Pieczyńskiego rzuciła niedługo przed śmiercią śp. Barbara Sass. Reżyserka kontrowersyjnego „W imieniu diabła” czy „Pokuszenia” opowiadała Robertowi Mazurkowi w „Plusie Minusie” o jej kontakcie z Pieczyńskim i jego szokującej nienawiści do Kościola. Pieczyński grał w filmach reżyserki i pewnego razu proponowała mu ona rolę księdza we „W imieniu diabła”. Aktor „rzucił się na nią”. „Zaczął krzyczeć w kawiarni. Co ty mi proponujesz? Ja księży nienawidzę!”—mówiła reżyserka, dodając, że Pieczyński niesamowicie się uniósł, a ona go nie widziała nigdy w takim stanie. Zdaniem Sass jego zachowanie wynikało z jakiejś traumy, która tłumaczy jego zachowanie. Czy to tylko trauma? Ja podejrzewam coś znacznie gorszego" źródło:w polityce, albo WSieci, czy inny obiektywny tytuł;-)

RealKalps

Czas na zakończenie tych przemyśleń.
Kiedyś, dawno temu na języku polskim był taki czas, czas na czytanie ze zrozumieniem. Widzę z tego co napisałeś, że mylą się nam czasy i epoki !!!
"Przeczytaj co napisałeś ..." Nigdy tego nie napisałem człowieku. Nie wiem skąd to wziąłeś, ale nie napisałem tego !!! Przeczytałem poprzednie posty kilka razy i doszedłem do wniosku, że to są Twoje konkluzje, które tłumaczą Twój specyficzny sposób myślenia, w pewnym sensie uwłaczający mojemu . Wyciągasz wnioski myśląc swoim sposobem, ale nie jest on zbliżony do mojego, choć podobny nieznacznie. "W skrócie Twoja wypowiedź brzmi..." mówisz tak i przytaczasz swoje własne słowa. Kto Ci dał prawo do dysponowania skrótami moich wypowiedzi , które są kłamliwe i obraźliwe i powstały w Twoim umyśle !!! Jeśli będę chciał to udzielę Ci prawa do dysponowania moimi skrótami myślowymi. Powściągliwie kończę tę wypowiedź, powstrzymując się od tworzenia offtopic`ów. Jak na wstępie : kolo jest tak obłudny , że mała głowa, a tłumaczenie, że ma problemy jest nie na miejscu. niech zacznie brać tabletki i zmieni lekarza , bo ten którego ma teraz najwyraźniej go oszukuje. Ponieważ trudno mi wyjaśnić Twojej osobie (uważam , że jest zbyt trudne jak dla mnie) słuszność mych przemyśleń, proszę o nieodpowiadanie już na tego posta.
Zauważyłem, że nie chciało Ci się zerknąć w tzw. internet, czyli co on mówi na temat hipokryzji, więc pozwoliłem przytoczyć sobie definicję tegoż zanim znowu coś powiesz, choć proszę już abyś nie odpowiadał, przy pomocy Wikipedii :
"Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści."

Myślę, że Ci pomogłem

Pozdrawiam serdecznie :(

Nie odpisuj !!! Proszę !

marpo66

"Kiedy trzeba bluzgać na KK , to ten kolo to robi, bo takie są jego przekonania"

Rzeczywiście fałszywy ten Pieczyński. Co w Twoim zdaniu robi wyraz "trzeba", on nie musi bluzgać na kościół tylko chce.

""Kiedy CHCE bluzgać na KK , to ten kolo to robi, bo takie są jego przekonania"

chciałeś troszkę zmanipulować ;) ale po co??\

Kiedy trzeba zagrać w filmie o tematyce religijnej , to robi to, bo z tego jest kasa i tylko to się liczy

Skąd wiesz że tylko to się liczy? Pieczyński dał Ci prawo tak mówić?

Kto dał Tobie prawo dysponowania skrótami (myślowymi?) Pieczyńskiego, które są kłamliwe i obraźliwe??

Odpisałem merytorycznie. Masz wypowiedź kobiety, filmowca, reżyserki i jej relacje z tego jak zaproponowała za PIENIĄDZE KŁAMLIWEMU PIECZYŃSKIEMU ROLE KSIĘDZA i JAK ON MUSIAŁ SIĘ NA TO ZGODZIĆ BO JEST HIPOKRYTĄ ;)

Chyba się troszkę wkurzyłeś, co? Ale to Ty zacząłeś obrażać i wyzywać człowieka od kłamców.




Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones