PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11671}
7,7 3 005
ocen
7,7 10 1 3005
7,3 6
ocen krytyków
Wielki bieg
powrót do forum filmu Wielki bieg

Obejrzałam film od mniej więcej połowy- przeskakiwałam po kanałach i trafiłam na perełkę. REWELACJA. Nurtuje mnie tylko jedno- jakim cudem ten film powstał w tamtym czasie? Czy może powstał w 81 ale puszczono go dopiero po 89 ?Będę wdzięczna za info.

ocenił(a) film na 8
gingerginger

wg mnie chodzi o to, że w 1981 rodziła sie Solidarność, więc było troche "luzu" w kinematografii i powstało w tym czasie troche filmów "rozliczeniowych". Poza tym ten film dotyczy czasów stalinowskich (1952 r.), które zostały potępione formalnie przez partię i ówczesne władze.

ocenił(a) film na 5
gingerginger

Nie ma nic dziwnego że powstał w 1981 roku. Sam Jaruzelski lubił jeszcze w 1989 roku różne patologie utożsamiać z pozostałościami po stalinizmie, mimo że nie miały z tym nic wspólnego. Podobnie w tym filmie, różne negatywne postawy i patologie mogą być w dowolnej rzeczywistości społeczno-politycznej. Mnóstwo z nich przecież możemy obserwować i dzisiaj, bo nie mają nic wspólnego ze stalinizmem czy socjalizmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones