PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11671}
7,7 3 000
ocen
7,7 10 1 3000
7,3 6
ocen krytyków
Wielki bieg
powrót do forum filmu Wielki bieg

... robiono za komuny i WB też jest tego przykładem.
Naprawdę dobry film, niestety jak to u nas - fatalny dźwięk. Mogliby zrobić obróbkę, bo szlag
człowieka trafia z tym nadstawianiem ucha żeby usłyszeć dialogi, podczas gdy inne odgłosy i
muzyka chcą rozsadzić łeb.

jan_niezbedny0

Tak też jest z karierami wielu aktorów, którzy wiele grali w jeszcze w latach 80-tych i "z rozpędu" na początku lat 90-tych, potem najczęściej zniknęli z wielkiego ekranu na rzecz jakiś chałtur telewizyjnych (nie piszę tu o nestorach, którzy się wycofali ze względu na wiek, chociaż w aktorstwie nie ma przecież takich limitów wiekowych:)).
Najśmieszniejsza sytuacja, gdy kariery załamywały się u tych którzy nową władzę witali z nabożną czcią - na klęczkach wręcz (vide pani Szczepkowska, która po okresie komuny nie stworzyła już żadnej poważniejszej kreacji :/).
Odnośnie dźwięku w WB, to teraz oglądałem w "telewizorni" i nieżauważyłem takich mankamentów, ale faktycznie wiele polskich filmów zwłaszcza z lat 90-tych i obecnych ma kiepskie nagłośnienie :( - To chyba "tradycyjna" wada polskiego przemysłu filmowego :(

kwadracik

No właśnie dziś emitowali WB na Kulturze i ten dźwięk to niestety masakra.

A co czasów - tzw. "demokracja" made in Poland niejednemu dała po d..ie, PRL-owski mecenat utrzymywał jednak wielu mniej zaradnych.
A ze Szczepkowską nie jest tak tragicznie, ona i za komuny nie była wszechobecna w polskim kinie. Po 89 widziałem ją w paru solidnych produkcjach - głównie telewizyjnych.

jan_niezbedny0

Nie chodziło mi o zaradność lub jej brak, tylko o profesjonalizm aktorski - stad też twierdzę, że zniknęło wielu dobrych wykonawców na rzecz celebryckiej pulpy.
"Po 89 widziałem ją w paru solidnych produkcjach - głównie telewizyjnych" - mógłbyś rozwinąć tą myśl, bo mnie osobiście chyba umknęły te jej "dobre" role :(

kwadracik

Po prostu wrzuć sobie jej profil. Jeśli nie oglądałeś to nie ma sensu żebym się tu produkował, a jeśli oglądałeś i uważasz, że grała do kitu, to już trudno - wedle gustu.

jan_niezbedny0

Jasne :P
Wiem jak korzystać z przeglądarki.
Chodziło mi o to czy znasz jej jakieś ciekawe role pozafilmowe (teatralne itp.)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones