PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 229
ocen
6,3 10 1 311229
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Ostatnio postanowiąłm odświeżyć sobie polskie filmy ostatnich lat uznane przeze mnie za
kiczowate. I tak obejrzałam min. "Salę samobójców" i "Bejbi blues". No i po obejrzeniu
postanowiłam podnieść ocenę. Jeśli chodzi o Salę, uważam, że ma ona troche odrealnioną,
kiczowatą, tandentą otoczkę, tak samo jak jest w przypadku "Bejbi blues". Jednakże całe
przesłanie nie jest takie głupie. pare lat temu traktowalam te filmy bardzo powierzchownie.
Jednakże gdyby pozbyć się tej mainstreamowej otoczki, mozna odnaleźć drugie dno. Widzimy tu
dramat obecnego pokolenia i to bardzo realny dramat. mlodzież pozbawiona rodzinnej miłości,
wartości. Tutaj akurat mamy doczynienia z homoseksualistą, ale jest cała masa młodzieży
nieszczęścliwej z powodu własnie takiej sytuacji domowej i swoich problemów emoccjonalnych.
Duży procent mlodych ludzi żyje dzis w świecie odrealnionym, wirtualnym, tracąc szanse na
zwyczajne i prawdziwe kontakty z innymi ludźmi.

I przede wszystkim widzimy tu, jakie znaczenie ma dom, w którym sie wychowujemy. Jaką drogę
zazwyczaj obierają dzieci niechciane, niekochane ("bejbi blues"), pozbawione uwagi rodziców.
Pokolenie ludzi, którzy mają "wszystko" a ostatecznie są emocjonalnymi bankrutami.

PsychopatycznoOdwetowa

Czy tutaj mamy do czynienia z homoseksualistą? Mam mieszane uczucia i przy zmianie patrzenia można nie oceniać w ten sposób.

ocenił(a) film na 7
PsychopatycznoOdwetowa

Zgadzam sie z tym komentarzem. Jeszcze bym dodala o tych "znajomych " z internetu co sie tak szybko wylogowali jak przyszla matka Dominika.. Tutaj tez mamy przeslanie. Film fajny z jednej strony mozna napisac ze dla mlodziezy o jej smiesznych problemach i moze racja bo fabula banalna ale jednak dosc poruszajacy ,realny i fajny.

ocenił(a) film na 7
oZeta

Ciekawe spostrzeżenie o tych znajomych :)

ocenił(a) film na 7
PsychopatycznoOdwetowa

Tak,ten moment jakos mnie poruszyl jak przyszla matka a oni zaczeli po kolei znikac.. W sumie przez nich popelnil samobojstwo( chyba do konca nie chcial) , zbyt powaznie potraktowal cala ta sale samobojcow. Okazali sie banda mitomanow,tchorzy,hopokrytow lacznie z Romà.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones