PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755281}
6,3 41 984
oceny
6,3 10 1 41984
4,8 24
oceny krytyków
Powidoki
powrót do forum filmu Powidoki

Jak w temacie. Interesuje mnie co się tak nie podobało.

ocenił(a) film na 8
zosia123e

Też się zastanawiam. Obraz osobowości artysty wcale nie laurkowy. Kontakt z córką patologiczny, nieudany finisz związku małżeńskiego. Strzemiński jakimś herosem w tym filmie z pewnością nie jest. Klimat filmu (już pisałem) podobny do Lewiatana, wszystko zmierza do tragicznego finału. Nie powiem, że oglądałem z przyjemnością, klimat mocno dołujący ale mimo to dla twórców szczere wyrazy uznania.
Takie jest moje zdanie, ale, jak widać jestem w zdecydowanej mniejszości.

ocenił(a) film na 7
widzszaraczek

Popieram

ocenił(a) film na 8
1trust

Kolejny film o tym, że komunizm był największym złem na świecie. Czy ta mono tematyka w ostatnich produkcjach o tamtych czasach nie ma prawa się przejeść? Ja lubię akurat takie filmy, ale rozumiem ludzi którzy zobaczyli "kolejny taki film" i dali 2 gwiazdki...

ocenił(a) film na 8
zosia123e

Powodem niskich ocen jest Wajda - w obecnych czasach Wajda nie jest lubiany. Gamonie na Filmwebie nie oceniają filmu tylko osobę reżysera. Zupełnie jak w tym filmie. Analogia aż kłuje w oczy...

k_maro

To prawda. Sam nie lubię Wajdy za jego ostanie przedśmiertne zajmowanie się polityką, ale film jest bardzo dobry. Facet był w formie jak go kręcił.

ocenił(a) film na 4
k_maro

Ja bardzo cenię sobie Pana Wajdę, ale ten film totalnie mnie rozczarował.

ocenił(a) film na 7
KidRock_filmweb

Ja cenię średnio, ale film spoko.

zosia123e

Oceniłam film na 5, a głównym powodem jest scenariusz i dialogi, które są kompletnie oderwane od rzeczywistości. Nikt tak przecież nie mówi, zwłaszcza dwunastoletnia dziewczyna, której kwestie brzmią jak zdania mistrza Yody, z czasownikiem na końcu.

ocenił(a) film na 7
Anja_Parus

Dzieci tak mówią. A wtedy kto wie jak mówiły. Mnie przekonała jako córka śmiertelnie chorej matki i ojca mającego ją w dupie. Myślę, że gadałbyś podobnie będąc w takich okolicznościach.

zosia123e

Wajdę cenię, nawet bardzo, na przekór nowej modzie nielubienia z powodu wieku, mądrości, pieniędzy, starości. itd. Ale też nie lubię stereotypów, a ten film jest nimi wypełniony w niedopuszczalnym dla Mistrza poziomie. Tak jak obecnie, w tematyce wyklętych

ocenił(a) film na 7
voleon

Nie znam historii Strzemińskiego ale ten film jest tylko inspirowany Jego życiem a nie dogłębną interpretacją.Tu Życiorys malarza jest tłem w obrazie antykomunistycznego dzieła.Jest nakreślony w konkretnym kierunku aby widz ujrzał tyranię i bezwzględność ówczesnego ustroju politycznego.To było zadaniem ''Powidoków'' aniżeli opowiadać w 100% jak najbardziej autentyczną biografię Władysława Strzemińskiego.Świetny Boguś Linda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones