PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119105}

Piekło

Alucarda, la hija de las tinieblas
5,6 583
oceny
5,6 10 1 583
4,8 4
oceny krytyków
Piekło
powrót do forum filmu Piekło

film zrobił na mnie niesamowite wrazenie. przede wszystkim scenografia - wnętrze klasztoru i domu z trumną były jakby wyjęte z jakiejs innej rzeczywistosci, mocno oryginalne - to było moje pierwsze skojarzenie. te duszne pomieszczenia miały jakis magiczny klimat i wyraźnie zaznaczały się w filmie. stroje zakonnic,kojarzące z zakurzoną mumią fascynują i przerażają zarazem. nawet las, kojący ale z czyms czającym się w tym sennym spokoju wydawał się jakis inny. druga rzecz: gra aktorska Alucardy. jej płacz połączony z grymasem dobrze oddaje tragizm tej postaci. Ktos może powiedzieć że grała z przerysowanym dramatyzmem; dla mnie tematyka dobrze komponuje się z taką grą aktorską i mimiką. Poza tym, jesli mowimy czasem o tym, że aktor zostal stworzony do roli i w efekcie swietnie się wkomponował w grającą postać, Alucarda jest dobrym na to przykładem. Czasami z niewinną miną (jak wtedy, gdy Justyna zemdlała i była przez chwilę podejrzliwie obserwowana przez jedną z siostr) ale czesciej chmurna i mroczna. I te spojrzenie, gdy stoi ponad wszystkimi, na balkonie chyba, w jednej z ostatnich scen - dreszcze!!

sycomore

podobal mi sie,mroczny,mocny

ocenił(a) film na 5
sycomore

straszny, prawdziwy horror, takie powinny byc horrory wlasnie.

sycomore

prawda. prawdziwy horror o tematyce satanizmu,okultyzmu. Klimat,niepewność, strach,odraza. lata 70te zresztą są złotymi latami kina grozy

sycomore

dla mnie gra aktorska Tiny Romero , nawet jeśli jest to anty-gra, egzaltacja balansująca na ostrzu groteski to właśnie najmocniejszy punkt programu, jej postać elektryzuję, nie pozwala oderwać wzroku i nawet słaby warsztat aktorski niczego tu nie zmieni. Tina rządzi i dzieli w tym filmie, koniec kropka.

ocenił(a) film na 7
sycomore

Polecam z podobnych filmów te - Maska szatana 1960,The Devils 1971, Twins of evil 1971,
Poison for the Fairies 1984, The Witch 2015.

sycomore

Cześć !
Doradź mi, gdzie mogę obejrzeć ten film PIEKŁO ? Bo bardzo zainteresowała mnie Twoja opinia i bardzo chciałabym obejrzeć. A też lubię mroczne i dobre horrory ;) Pozdrawiam

Aga1_2_3

Cześć! To było tak dawno że nie pamiętam niestety

Aga1_2_3

Na kanale Red Carpet HD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones