PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849412}

Mitchellowie kontra maszyny

The Mitchells vs. The Machines
7,4 24 979
ocen
7,4 10 1 24979
7,2 30
ocen krytyków
Mitchellowie kontra maszyny
powrót do forum filmu Mitchellowie kontra maszyny

Co to jest? Tęcza w klapie, piorun w uchu? Gdzie wartości patriotyczne i chrześcijańskie?
Lewacka propaganda!!! Ekologizm, zaraza, gorszy sort!
Zamknąć Netflixa i Sony i Columbie i wszystko!!
Zero, Rosołowa i Kryśka jak zobaczą to się zagotują.
ZARĄBISTA BAJKA:)

ocenił(a) film na 7
robbob

nie ma to jak wszystko sprowadzać do polityki, twoje życie musi być wesołe. pewnie ci ten fakt obcy ale bardzo ważny jest kontekst, nie same symbole. niczym się nie różnisz od tych debili co na myśl o remake'u Bonda piszą "ha ha pewnie będzie czarnym gejem trans i będzie jeździł rowerem LOL lewacy wiadomo he he"

ocenił(a) film na 8
robbob

Akurat to mogli sobie darować, a animacja nie straciłaby na wartości. No, ale w manualach i podręcznikach marketingowych Netflixa widnieją jasne zasady tworzenia filmów, więc musieli tego typu symbole umieścić i zrobić wtręt o rzekomym homoseksualizmie głównej bohaterki.
Wydaje się, że ten nieszkodliwy liberalizm jest początkiem tego, co właśnie zwalcza. A nic tak nie smakuje rewolucji, jak jej własne dzieci

ocenił(a) film na 9
katedra

To skoro gdy ten "wtręt" o "rzekomym" homoseksualiźmie bohaterki mógłby być darowany, jak sam stwierdzasz, to dlaczego Ci to aż tak przeszkadza skoro Twoje zdanie na temat samej animacji by się nie zmieniło...

ocenił(a) film na 8
Spaghettiotto

Bo wiem, jaki jest kontekst tego wtrętu i jak ohydna propaganda za tym idzie.
Osoby broniące swojej niezależności i wolności plują jednocześnie na cudzą, domagając się ograniczenia praw cudzych.
I nie, nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Już przyzwyczaiłem się, że ludzie uwielbiają KREOWAĆ problemy, a tymi PRAWDZIWYMI nie potrafią się zająć.

katedra

Nie przeszkadza, ale jednak coś jest na rzeczy, skoro o tym na okrągło piszesz. I w tym momencie to Ty kreujesz problem tam, gdzie go nie ma.

ocenił(a) film na 8
Piramidzia

Piszę, bo odpisuję na posty. To chyba normalne na forum, prawda?

katedra

Które środowisko liberalne chce ograniczyć cudze prawa broniąc swoich i w jaki sposób?

ocenił(a) film na 8
Ponyfanka

Homoseksualiści, zwolennicy dostępu do broni palnej na wzór USA, osoby transseksualne oraz całe pokolenie Z

katedra

W jaki sposób homoseksualiści czy osoby trans chcą ograniczyć inne prawa? XD

ocenił(a) film na 8
Ponyfanka

Narzucając swoje, umniejszając rację pozostałych, stosując kumpelstwo, kumoterstwo i kolesiostwo przy obsadzaniu stanowisk w firmach, które prowadzą, dysponując środkami państwowymi oraz prowadząc rzekome fundacje i stowarzyszenia.
Ponadto, dążą do umieszczania symboli w miejscach publicznych, demonstrują, zakłócając porządek i bezpieczeństwo publiczne.
Poniżaj osoby heteroseksualne, wierzące, konserwatywne oraz nawet te mający neutralny stosunek do nich. Wprowadzają chaos medialny i prowokują w mediach społecznościowych obnosząc się ze swoimi uczuciami względem partnerów w miejscach publicznych.
A to tylko kropla w morzu.
Wiem, wiem, ktoś, kto stosuje xD na końcu zdania może tego nie zrozumieć ze względu na swój wiek, ale musisz wiedzieć, że świat dorosłych jest skomplikowany. Być może dopiero po latach zrozumiesz, jak funkcjonuje społeczeństwo i czego można spodziewać się po niektórych osobach.

katedra

>Narzucając swoje, umniejszając rację pozostałych, stosując kumpelstwo, kumoterstwo i kolesiostwo przy obsadzaniu stanowisk w firmach, które prowadzą, dysponując środkami państwowymi oraz prowadząc rzekome fundacje i stowarzyszenia.

No tak, oczywiście tylko złe lewaki stosują korupcję, tacy księża którzy FAKTYCZNIE dysponują jakimiś środkami państwowymi są święci, już nie mówiąc o przedsiębiorcach skumanych z partią rządzącą, wyłącz TVP to coś o tym może się dowiesz. A jeśli przeszkadza ci to że grupy społeczne obrażane przez rząd, dehumanizowane tworzą dla pokrzywdzonych fundacje non-profit to nie wiem czy się nudzisz w życiu czy co, że to co tworzą inni i co w żaden sposób cię nie dotyka ci przeszkadza.
>Ponadto, dążą do umieszczania symboli w miejscach publicznych, demonstrują, zakłócając porządek i bezpieczeństwo publiczne.

Idealny opis nacjonalistów (czy parada równości kiedykolwiek prowadziła do incydentów takich jak spalenie mieszkania?), tylko że oni akurat nie mają o co walczyć, bo ich prawa nie są ograniczane. A co do symboli - kościół katolicki who?
>Poniżaj osoby heteroseksualne, wierzące, konserwatywne oraz nawet te mający neutralny stosunek do nich. Wprowadzają chaos medialny i prowokują w mediach społecznościowych obnosząc się ze swoimi uczuciami względem partnerów w miejscach publicznych.

Nikt nie poniża osób heteroseksualnych, nie wiem skąd ty to wziąłeś, bo jak już to jest dokładnie odwrotnie. Co do wierzących to faktycznie są takie incydenty, ale jest to odpowiedzią na to, jak kościół katolicki traktuje osoby spoza katolickiego kanonu.
A co jest złego z obnoszeniem się swoimi uczuciami z partnerem? Osoby hetero tak nie robią? W czym oni są lepsi? Bo ty tak sobie wymyśliłeś?

Z mojej strony tyle, jeśli serio uważasz że środowisko LGBT w jakikolwiek sposób dyskryminuje osoby heteronormatywne, to jesteś albo głupi, albo ślepy i niedoinformowany. W obu przypadkach dyskusja z tobą nie ma jakiegokolwiek sensu, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Ponyfanka

Nie mówimy teraz o lewakach czy księżach, tym bardziej nikogo nie usprawiedliwiam.
No tak, a więc jestem ślepy, niedoinformowany, a Ty wracasz na front jako ślepe uosobienie liberalizmu w najczystszej postaci.

ocenił(a) film na 8
katedra

Ktoś ma smutne życie,skoro czepia się każdego małego symbolu związanego z lgbt. Czy komuś się podoba czy nie tacy ludzie są wśród nas. Gdyby w Polsce nie było homofobii, żeby naród przynajmniej jego część myślała a nie tkwiła w średniowieczu może by inaczej ukazywali to. A tak to jest walka,pokazanie że każdy jest równy i chcą równych praw. Jakie mają osoby hetero. Dla każdego zdrowo myślącego człowieka jest to jasne jak słońce

Ponyfanka

On nie tworzy problemów, tylko je dostrzega i określa. Wyjaśnił ci to dobitnie, lecz masz problem ze zrozumieniem lub też celowo udajesz głupka, aby na zasadzie odwróconej karty uderzyć w przeciwnika w dyskusji.

Jestem wielkim liberałem i popieram praktycznie większość postulatów zdrowej lewicy. Od związków partnerskich, po nawet adopcję przy odpowiedniej kontroli rzecz jasna. Ale i ja dostrzegam macki beznadziejnej propagandy w popkulturze, która tylko osłabia naszą sprawę.

alFayed

Tylko czym innym jest umieszczenie w fabule homoseksualnego bohatera, a czym innym jest opieranie całej fabuły na np. walce z rasizmem (najnowszy serial MCU). Jeśli dla kogoś to pierwsze jest propagandą, to znaczy że ta osoba musi być ignorantem, skoro nie zdaje sobie sprawy że homoseksualiści istnieją i prowadzą normalne życie.
Tylko jakie problemy on zauważa, demonstracje? Symbole? Korupcja? To występuje w każdym środowisku. Serio walka o swoje prawa (tzw. prowokacja) jest w XXI wieku piętnowana? Nie mówię, że lewica jest święta, bo nie jest, ale wyjazdy z jakąś "próbą ograniczania czyjejś wolności i plucia na nią" są w tym przypadku śmieszne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
katedra

Powtórzę się bo już odpowiadałem założycielowi posta. IMHO jeśli już musi być coś z tęczowymi to właśnie w taki sposób. Subtelny, bez wciskania jak w np Star Treku Into Darkness sceny dwóch panów co mają córkę i nic to nie wnosi do filmu. To ma poczuć się zauważony dzięki tęczoplakietce ten ma. Katie zachowuje się autentycznie a nie jest homo dla bycia homo bo trzeba się przypodchlebić 2-3% ludzkości. Jeśli lewica chce by mityczni źli konserwatyści co rzekomo nielubią homo ich polubili to niech będą pokazywani jak normalni ludzie co sobie normalnie żyją. Bo zamienia się to w jebutny monolog XD
Mi mimo bycia konserwą plakietka tęczy nie przeszkodziła polubić postać Katie

ocenił(a) film na 8
mikolaj15

Jak to "musi"? To jest jakiś obowiązek, aby wspominać o nich w każdym przypadku?

ocenił(a) film na 7
katedra

Akurat mogli sobie darować i nie robić postaci heteroseksualnych rodziców Katie! Co to za ohydna propaganda?!

ocenił(a) film na 8
Cameltoe

Taki format rodziny funkcjonuje w większości krajów, więc...

ocenił(a) film na 7
katedra

no i? To nadal mogę być propaganda przecież.

ocenił(a) film na 8
Cameltoe

Nie rozumiesz tego słowa.

ocenił(a) film na 1
katedra

To nie jest "format rodziny" tylko tak działa przyroda, że do stworzenia potomstwa potrzebne są osobniki dwóch różnych płci.

ocenił(a) film na 8
robbob

upsssss... ironia, żart czy też dystans, jak widzę dla niektórych to obce zjawiska:)

ocenił(a) film na 10
robbob

Jestem mega konserwatywny i widziałem tęczę u Katie ale piękne jest to że musieli pokazywać liżących się kobiet czy gejów z dziećmi by zasugerować prawdobny homoseksualizm postaci. Tak należy przedstawiać osoby homoseksualne we filmach i serialach jak normalne osoby, żyjące jak normalni ludzie a nie zboczeńców z parad równości. Serio my konserwy nie jesteśmy anty homo. Jesteśmy anty agresywnej propagandzie. Także pozdrawiam serdecznie. Love and Peace sis or bro or whoever you are :*

mikolaj15

Osoba mega konserwatywna wypowiada się chociażby jak Cejrowski. Twoim wypowiedziom bardzo dużo brakuje do tego poziomu.

Odnośnie "liżących się kobiet", jest to zjawisko propagowane przez tradycyjny patriarchat z którym walczą środowiska lewicowe. Tak, patriarchat zachęca i promuje zachowania homoseksualne (tzw. les) i biseksualne kobiet. Widać to dobitnie w teledyskach muzycznych pokazywanych dzieciom i młodzieży (analogiczne zbliżenia mężczyzn w świecie patriarchatu są niedozwolone). Czy w filmach erotycznych dla mężczyzn mających "tradycyjny" światopogląd (czyli nieakceptujących seksu gejowskiego, ale z uwielbieniem oglądających lesbijskie homoseksualne igraszki).

Stąd olbrzymia popularność mainstreamowa kobiecego seksu homo, ale zepchnięta niemal do podziemia męska wersja homo igraszek. To uroki konserwatywnego patriarchtu właśnie, a nie lewicowego światopoglądu głoszącego równe traktowanie ludzi również pod względem płci i równości ich seksualych swobód.

ocenił(a) film na 10
krzysyek

o panie, chyba cos wdychane było

pinang

Z pewnością. Stawiam na wysoce skoncentrowany ekstrakt z kadzidła inhalowany regularnie co każdą niedzielę. Znakomicie konserwuje patriarchalne obyczaje ;-).

ocenił(a) film na 10
krzysyek

ekstrakt z kadzidla to jest to!

robbob

łapka w dół za słowo na b

robbob

Wcale bym się nie zdziwił, jakbyś był taki sam jak Jędraszewski, tylko z drugiej strony. Fanatyku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
grd1

Nie rozmawiaj z osobnikami sformatowanymi. Pomijając już cały ten filmowy bełkot (od taty szympansa poczynając), jest to obrazek nieśmieszny i fatalnie animowany. Takie to czasy, że większość ludzi śmieje się z byle czego, byleby tylko być tą większością, promowaną przez medialną sektę Gramsciego.

ocenił(a) film na 6
robbob

Jeśli chciałeś pokazać, że lewackie wartości robią ludziom sieczkę z mózgu to ci się udało. Gratuluję

ocenił(a) film na 8
robbob

To nie jest portal polityczny tylko filmowy! Mało masz innych kanałów propagujących nienawiść do Polaków?
Swoją drogą, to nieźle by się teraz na tej Ukrainie, tęczą i piorunem obronili przed mordercami ze wschodu...

robbob

Jesteście jakimiś nienormalnymi odklejeńcami! :| Jak wam strasznie łby poryło. Jak swoje popapranie próbujecie przerzucić na innych :/
Właśnie oglądnąłem ten film z synem (z podstawówki) - pobrechtaliśmy się co nie miara.
I pomyślałem, że - to pewnie jakiś stary film bo - NORMALNA (facet i babeczka) rodzina, na dodatek BIALI.
Dodatkowo film, który jakby WYCHWALA koncepcję normalnej, wielodzietnej rodziny.
Dodatkowo film, który KRYTYKUJE technologie, głupawe uzależnienie od niej, poddanie się jej.
Czyli SAME ANTYLEWACKIE ideały :)

Patrzę, a tu film z 2021 r.?!

Przygodowy, wesoły film o normalnej rodzinie i krytyka uzależnienia od technologii, krytyka ludzi typu Jobs, koncernów hi-tech...

A tu czytam, że jacyś psychopaci próbują wcisnąć tej dziewczynce lesbistwo!!!!?
Ani ja tego nie zauważyłem, ani moje dzieci... ale są jacyś psychopaci, którzy najbardziej skupili się na tym, żeby na siłę tam znaleźć jakieś dziwacta i odpały seksualne!
Bo to jest dla nich aż tak istotne!!?

Popaprańcy i odklejeńcy.

rhotax

W końcówce filmu mama do córki: "Jesteście już z Jade oficjalną parą. Przyjedziesz z nią na święta?". Przecież to oczywista deklaracja.

30 sekund wcześniej na tablicy korkowej w korytarzu przypięta ulotka: "LGBTQI Alliance". Ta dziewczyna jest lesbijką albo eksperymentuje z lesbijstwem. Podobno w wieku dorastania niektórzy tak mają i potem im przechodzi. Przez cały film przewijają się różnokolorowe tęcze. Ty tego nie widzisz ani twoje dzieci, bo to nie jest komunikat dla Ciebie. Przez większość filmu przewija się flaga/tęcza lesbijska, a tylko w kilku miejscach całego LGBT+.

Pedobear też byś ani ty, ani twoje dzieci nie wychwyciły, ale lepiej żebyś miał świadomość. Żeby było jasne nie uważam, że homoseksualizm i pedofilia są zjawiskami tej samej kategorii. Sam homoseksualizm to preferencja, a pedofilia to parafilia. Różnica jest nie tyle medyczna, a szkodliwości społecznej.

A sam film świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones