PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748031}
5,2 2 510
ocen
5,2 10 1 2510
5,3 23
oceny krytyków
Krew Boga
powrót do forum filmu Krew Boga

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 1

Nie do wiary że ten film dostał się do konkursu głównego festiwalu w Gdyni - w ciągu pierwszej godziny seansu sale opuscila 1/4 widowni. Bełkot i kpina z widza.

ocenił(a) film na 9
czamczak

Dla mnie film rewelacja i nie chodzi o religię, bo nie jestem wierząca. Tak moim zdaniem powinno wyglądać milczenie. Przepiękne zdjęcia, ruch kamery, krajobraz jak z bajki, a stworzony świat fascynuje i zachwyca.

ocenił(a) film na 3
slodka_czekolada

Tak zdjęcia i strona wizualna,ale gdzie reszta,bo fabuła to jedna wielka nuda.

czamczak

i czego to dowodzi? otóż- niczego

ocenił(a) film na 1
czamczak

Zgadzam się. Zęby bolą tak, że trzeba wyjść...

czytacz_pl

Jakieś argumenty? Jak zęby bolą, to się do dentysty idzie a nie wrzuca bełkot "Nie bo nie".

czamczak

Aktor na "pe" i więcej mi nie trzeba. A miał facet "dar boży" - ale się dobry Pan Bóg zniechęcił i sobie odpuścił. Miałeś , chamie, złoty róg...

jah1_filmweb

Aktor na "pe" jest aktorsko "be" - bo jest antyklerykałem?... Toś se kryterium oceny kompetencji znalazł... :)

jan_niezbedny0

Nie rozpędzaj się. Nie będę bronił tezy przez ciebie postawionej, bo to nie moja teza.
Aktor "pe" miał u stóp cały świat, a teraz jest dyżurnym wariatem, z którym mało kto chce pracować. Zmarnował dar i to wszystko. Niektórzy mówią, że to choroba psychiczna, ale nawet jeśli to tylko "poglądy", żal mi człowieka tak zwyczajnie po ludzku. Mieć to coś i tak się zabełtać.
I, proszę, nie nazywaj tego antyklerykalizmem, bo błądzisz.

jah1_filmweb

Co za przemowa... szkoda, że tak naprawdę nic z niej nie wynika, poza osobistą niechęcią do kogoś za poglądy.
I trochę fantasmagorii - jak ta, że nie chcą z nim pracować.

jan_niezbedny0

Boże, straszne! Czuć niechęć z powodu poglądów! Jakież to niesmaczne. I niespotykane. Oraz nieeuropejskie, o!
Kariera pana na "pe" rozwija się jak cholera, no fakt.

jah1_filmweb

1. Ale żeby niechęć z powodu poglądów przenosić na ocenę aktorstwa?... :)
Piaskownicą zalatuje.

2. Jest w tym wieku, że nie musi stawać na rzęsach w walce o role. Swoją pozycję i tak
ma, w filmach/serialach go widać (więc po co bajać, że go nie chcą), a topową medialną
gwiazdą nigdy nie był, tym bardziej nie musi być teraz.

czamczak

Tak. 1/4 zagorzalych i zbulwersowanych katolikow, bo prawda boli...

ocenił(a) film na 9
KaczorPogan

Nie sądzę, bo jeżeli miało coś boleć katolików to raczej nie w pierwszej godzinie. Raczej byli to ludzie, którzy spodziewali się konwencjonalnej historii i stereotypowej narracji. Którzy nie szukają dziwacznej i mrocznej oprawy wizualnej oraz pokrętnych zachowań bohaterów.

ocenił(a) film na 9
czamczak

Dla mnie to jest "Blade Runner" polskiego kina. Wizualny intymny, tajemniczy. Świadome odrzuca tradycyjne formy narracji. Rozumiem zamysł reżysera i utożsamiam się z jego spojrzeniem na snucie opowieści filmowej. Obok "Zimnej Wojny" to jedyny film, który autentycznie mnie zaangażował i uruchomił zmysły podczas festiwalu.

czamczak

Kiedyś byłem świadkiem jak festiwalowa publiczność w Kazimierzu gremialnie zaczęła opuszczać kino na seansie "Wielkiego piękna", także takie argumenty przestały na mnie robić jakiekolwiek wrażenie.

ocenił(a) film na 8
lew890

Cieszę się, że jest trochę widzów myślących samodzielnie i niesztampowo. Dla mnie film rewelacja. Do gry aktorów rzeczywiście można się przyczepić, zgadzam się z zarzutami, ale to jedyny minus...

ocenił(a) film na 3
czamczak

Jedynkę to można dać jakiejś amatorszczyźnie kręconej komórką, a tu choćby za zdjęcia należy się zdecydowanie wyzsza ocena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones