PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31381}
7,2 2 450
ocen
7,2 10 1 2450
Jutro będzie niebo
powrót do forum filmu Jutro będzie niebo

Film wspaniały pod względem muzycznym (muzyka Mazolla) i malarskim, pięknie filmowane plenery. Fabuła ciekawa. Film bardzo poetycki, nostalgiczny. Atmosfera wyludniających się terenów i pytania o stosunki pomiędzy ludźmi, żadnej łopatologii, tylko ukryte pytania, które drążą podświadomość. Tak również działa poezja. Postać grana przez Hamkało przypomina Antygonę? :) Chce się mieć ten film na półce. Od dawna szukam płytki z muzyką z tego filmu. Pieczyński potwierdza swoją klasę jako aktora. Jak sam powiedział to film "czysty". I rzeczywiście w tym filmie jest czystość.

vonsilver

mnie też urzekła między innymi muzyka....nie wiem gdzie można znaleźć całą ścieżkę dźwiękową, ale przewodni temat muzyczny w twórczości Mazolla ma tytuł "Ropa Świętej Anny"....a to jest już osiągalne:)

...i świetne dialogi...

RamzesX

tak, muzyka rzeczywiście świetna. mi niestety nie udalo się ściągnąć żadnego kawałka ze ścieżki dźwiękowej.

vonsilver

No ja też poszukuję muzyki film można powiedzieć wzruszający pełen podziwu a juz na ten film ktoś bluzgał bo widziałam jedną wypowiedź złą jakby ktoś znał stronę tego filmu to bardzo proszę o link do muzyki z tego filmu.

vonsilver

Mi się nie podobał, nie wytrzymałem nawet do końca. Głupie infantylne sytuacje i zachowania bohaterów (szczególnie głównego) sprawiły ze mnie to po prostu znudziło. Prowadzenie akcji chyba też wysiadało.
A zapowiadał się ciekawie, szczególnie muza mnie przyciągnęła.

ocenił(a) film na 7
vonsilver

Rozpoznałem jeden utwór z albumu Niebieski Lotnik - Love Surprise, oraz kawałek 'Our homeland: goodness, goodness, goodness' z albumu Pieces of Brain - Arhythmic Visible Music

ocenił(a) film na 8
vonsilver

Jedna z piosenek jaka lecie przez dłuzszy czas w filmie pochodzi z płyty Mazzoll & Arhythmic Perfection - "A" piosenka poprostu wymiata pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
vonsilver

Film po prostu genialny! Oddaje klimat lata i mimo różnych problemów to tak naprawdę beztroski i wesoły. Ma to coś czego nie widać na ekranie ale czuć po obejrzeniu. Mnie bardzo urzekł, bardzo dobra rola Pieczyńskiego, dziewczynka też zagrała świetnie:) Polecam zobaczyć, na pewno na długo zostanie w pamięci.

"-Nie powiedziałaś jak masz na imię.
-I tak niedługo wysiadam..."

A jeśli chodzi o motyw przewodni z filmu to: http://bumbas63.wrzuta.pl/audio/9Y8Q0Ey3JOG/mazzoll_-_ropa_swietej_anny_czyli_ja h_kocha_psa

Jack_Daniels_63

Utwory są dostępne na płycie Kazik Mazzoll & Arhythmic Perfection
"Rozmowy s catem", której jestem szczęśliwym posiadaczem (oczywiście oryginał).

ocenił(a) film na 4
Jack_Daniels_63

Jestem w szoku tylu pozytywnych opinii na temat tego filmu. Chyba mi nikt tutaj nie zarzuci, że temu go tak nisko oceniłem bo go nie zrozumiałem. Film dość prosty i czytelny a dodatkowo o niczym szczególnym. Przyznam, że może i padło w nim parę ciekawych kwestii ale i tak jedna z niewielu która została mi w pamięci to:

"- Ile pan zatankował?
- Pięć litrów.
- 12.50."

ocenił(a) film na 8
vonsilver

Tak - ten film to taka muzyczno-plastyczna kraina - pole dla wyobraźni.

vonsilver

mnie też szalenie urzekły muzyka i zdjęcia....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones