PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 559
ocen
7,4 10 1 134559
6,1 25
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Scena pościgu

ocenił(a) film na 9

Zauważyłem, że prawie nikt nie zwrócił uwagi jak udało się scenografom umieścić scenę pościgu w
realiach tamtych lat. Fakt usuwania reklam, podstawiania samochodów i zmieniania znaków jest oczywisty, ale już sklepów czy
nowszych budynków nie da się zmienić. Przecież pościg rozgrywa się na jakiejś szerszej ulicy z
torami, także musieli się konkretnie napracować. Masa pracy coś czuję, montaż i wybór lokalizacji zrobiły swoje. Swoją drogą film świetnie
się ogląda.

ocenił(a) film na 9
rokicz123

Szczerze też na to zwróciłem uwagę, ale biorąc pod uwagę środki jakie zostały użyte przy produkcji i efekty specjalne (nie mylić tutaj tylko z wybuchami czy czymkolwiek do czego zostaliśmy przyzwyczajeni) obróbka komputerowa m.in. 3D to film naprawdę ma u mnie bardzo dużego plusa jak na produkcje polska, nie spodziewałem się tego po naszym kinie. Mogę powiedzieć że przeszli samych siebie przy kręceniu tego filmu, jedynym minusem jest scena mijająca się z prawdą, śmierć starszego syna na końcu filmu, ale rozumiem że problemem byłoby pokazanie rozjeżdżanego człowieka kilkakrotnie na terenie campusu i mogłoby podchodzi pod bardzo drastyczną scenę, łatwiej było pokazać zepchnięcie auta z drogi w którym jechał na filmie starszy syn.

ocenił(a) film na 7
rokicz123

scena pościgu i te ślizgi boczkiem na śniegu genialne :D

ocenił(a) film na 9
TadekPL89

Fakt, ujęcia na miarę hamerykańskich sensacji.

rokicz123

Ulica z torami tramwajowymi to Skierniewicka przy zajezdni tramwajowej Wola. Moje rodzinne strony więc trudno było nie zauważyć ocieplenia bloków zainstalowanego w latach 90-tych i szarego bloku wybudowanego w tychże latach. Ale scenografia rzeczywiście jest niezła, fajnie ogląda się tamte realia i cały film trzymający w napięciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones