PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 539
ocen
7,4 10 1 134539
6,1 25
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

pierdoły ale może użyć swojego talentu do realizacji wartościowych tematów.

kotek38

"Jack Strong" - wpływy w 2014 r. 6 841 211 dolarów (wg serwisu MOJO), 1 175 391 widzów. Przy koszcie produkcji 3 950 000 USD. Biorąc pod uwagę, że wg kryteriów amerykańskich zwrot kosztów produkcji następuje, gdy wpływy osiągną jej 2-krotną wartość, wyszedł na swoje.
Jednak za granica film miał premierę w Wielkiej Brytanii i Irlandii 14 lutego 2014 roku, zapewne dlatego że dystrybutorzy liczyli na mieszkające tam setki tysięcy Polaków. Jednak w USA, gdzie wydawałoby się, że tak zasłużony dla ich kraju człowiek zainteresuje widzów premiera miała miejsce 24 lipca 2015 roku, w ograniczonej dystrybucji, a później poprzez wideo na żądanie. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko klapę na rynku amerykańskim.

ocenił(a) film na 9
bazant57

To może jednak jest sukces - zrobić film wartościowy i jeszcze na nim nie stracić... Ciekawe czy w Polsce ten film odniósł komercyjny sukces. Chyba trudno powiedzieć, że to film nudny i każdy mógł doświadczyć jakiegoś rodzaju rozrywki w trakcie jego oglądania.

kotek38

Wyliczenia dotyczą wpływów na całym świecie (więc i w Polsce), bo to brytyjski portal.

ocenił(a) film na 9
bazant57

Szkoda. Ale ja już chyba przywykłem do tego, że moje gusty nie pokrywają się z tym co przynosi duże pieniądze...

kotek38

Na szczęście są producenci filmowi, którzy nie stawiają wyniku finansowego na pierwszym miejscu. Inaczej mieli byśmy niemal wyłącznie strzelanki i pościelówy. Nie istniałby fenomen Greenawaya, który nie zrobił nigdy kasowego filmu, ale za to jego dzieła trwają poza sezonem premiery.

kotek38

Ja jestem pod wrażeniem obsady. Świetnie obsadzone role 1, 2 , 3 planowe. A jeszcze role towarzyszy sowieckich - genialne.

ocenił(a) film na 9
Wiatrak99

Tak. I porównując ten film do podobnych - zachodnich, niczego nie mogę mu zarzucić. Oby jeszcze dotarł do szerszej widowni.

ocenił(a) film na 8
kotek38

Pierdoły?!
To co masz zamiar powiedzieć o ostatni dwóch Pitbullach pana Vegi ?

ocenił(a) film na 8
BmkmRalf

Pasikowski jeszcze nie stał się Vegą na szczęście

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones