PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 902
oceny
6,8 10 1 32902
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

Film był dla mnie kiczowaty i tandetny, nie przedstawiał heroizmu pani Ireny a cały czas wzruszał, jeśli ktoś z was czytał Kolumbów to tam jest fajnie pokazana tamta rzeczywistość - (z boiska do siatkówki i śmiechów chichów do walki z oprawcą, w miarę "normalne" życie toczyło się wtedy na ulicach na akcje nie szło się nie wiadomo skad tylko normalnie z np. kawiarni - jak to wczoraj ładnie moja koleżanka zobrazowała), z filmu wynika jakby główna bohaterka kursowała miedzy urzędem, domem a gettem i przy każdym (z ponad 2500!!!!) dzieci którym pomogła była, trzymała za rączkę i płakała,"ach och" niestety fizycznie niemożliwe, momentami było to tak przekoloryzowane, że aż śmieszne. Scena podczas której nie wiadomo jak i nie wiadomo którędy Stefan ucieka spod pociągów (miał schowany helikopter w kieszeni czy jak) opiekun z domu dziecka powiedział mu żeby uciekł i tamten uciekł istny cud czemu wszystkich tak nie pokierowano, w wagonie zbyt mały ścisk zbyt dużo przestrzeni (to samo zresztą w więzieniu), zdjęcia bezsensowne (jako przykład podam magazynek od broni na blacie a w tle jadący pociąg, po czym przejście do dalszego ciągu filmu - po co to komu??? kompletnie nie wiem co to było). Jak dla mnie zepsuty i to bardzo, świetny temat na film, i wbrew opiniom większości nie zgodzę się, że dobrze ze Polacy go nie robili, film oceniam słabo 3/10 mając porównanie np. do "Pianisty" czy "Listy Schindlera" nie jeśli chodzi o fabułę a sam sposób robienia zdjęć, rzeczywistości jaka jest w filmach pokazana "Dzieci Ireny..." wypadają naprawdę bardzo słabo.

ocenił(a) film na 8
czerstwy_jan

Zgadzam się że to inny kaliber niż lista Schindlera czy pianista, ale poza wymienionymi przez Ciebie nieścisłościami i tym, że zalatywał "wyciskaczem łez", to trzeba też powiedzieć, że ani przez chwilę nie był nudny, co do obiektywizmu, to ten film nie miał na celu kronikowania codzienności okupowanej Warszawy z blaskami i cieniami, tylko to, ile trudu i poświęceń wymagało od bohaterki uratowanie tych dzieci. Dostrzegam minusy tego filmu ale mimo wszystko polecam, oglądało się go bez wysiłku, a postać Pani Ireny nie była zbyt cukierkowa, a chwilami nawet rażąco twarda, no ale nikt kto nie był twardy jak żołnierz nie osiągnąłby tyle co ona.

ocenił(a) film na 3
inana_7

mi bardziej chodzi o naiwność przedstawienia postacie pani Ireny, o to ze każde z dzieci trzymała za rączkę i płakała przy nim, wykończyłaby się psychicznie przy pierwszej piątce gdyby tak było. Staram się ocenić dosyć krytycznie bo uważam że w takim filmie nieścisłości historyczne są wielkim minusem - dużo dzieci (stety lub niestety) będzie swoją wiedze historyczną właśnie na tych filmach opierało.. Ogólnie fabuła nie była aż tak porywająca jaka mogłaby być no i np. niedokończony wątek z rudym chłopcem mnie trochę sfrustrował (wilki go zjadły w lesie czy przeżył czy nie..)

ocenił(a) film na 8
czerstwy_jan

:-D mam nadzieję, że wilki go nie zjadły- radził sobie nieźle w gettcie, więc może w lesie też wytrzymał. Co do reszty Twojej wypowiedzi- to masz rację. Ale mimo wszystkich tych "braków" moja patriotyczna dusza raduje się kiedy ktoś robi film o Polskiej bohaterce, choć byłoby milej gdyby była to Polska produkcja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones