PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496486}

Dzieci Ireny Sendlerowej

The Courageous Heart of Irena Sendler
6,8 32 902
oceny
6,8 10 1 32902
5,0 5
ocen krytyków
Dzieci Ireny Sendlerowej
powrót do forum filmu Dzieci Ireny Sendlerowej

Niestety...

ocenił(a) film na 3

...film zanudził mnie na śmierć. Montaż był totalnym nieporozumieniem, często miałem wrażenie jakby sceny były wyjęte z kosmosu. Akcja, wiem to film, który ma zmuszać do refleksji i zadumy, ale błagam toż to ślimak, zero jakiegoś dynamizmu. Aktorzy... no tutaj też jestem krytyczny, szczególnie w odniesieniu do odtwórczyni głównej roli, nie wiem jak wy, ale ja widziałem tylko 3, no góra 4 miny w jej wykonaniu, które się między sobą przeplatały. Inni także grali strasznie sztywno. Strasznie jednotorowa fabuła- ciągle mówią o okropności getta, a tak na prawdę pokazali tylko niewielką cząstkę tego upodlenie, kroplę w morzu okrucieństwa. Zbyt skupili się na głównej bohaterce, zabrakło tła, czegoś co pozwoliłoby wczuć się w klimat tamtych dni/miesięcy/czasów.

Jeszcze jedno słowo a propos akcji. Przez dłuższy czas toczy się haaaarmoniejnie i spooookojnie, aż tu nagle wywalają ni z gruchy ni z pietruchy jakąś łapankę czy coś w ten deseń, a gdzie budowanie napięcia?

Jednym słowem- żal na kółkach. Zmarnować taki materiał na film... 3/10

ocenił(a) film na 3
jaqqu7

święta prawda.
choć i tak dałam 4.
historia jest świetna, lecz jej potencjał zmarnowany.

jaqqu7

Poniekąd się z Tobą zgadzam.
Aktorstwo w istocie było koszmarne; Anna Paquin niestety nie utrzymała poziomu, jakiego można się spodziewać po oscarowej aktorce, natomiast Pieczyński był... beznadziejny, choć jego poprzednie role odbierałem pozytywnie.
Kolejnym WIELKIM minusem filmu był dubbing, zwłaszcza przy dziecięcych postaciach; w znacznej części scen wręcz przeszkadzał mi w odbiorze, czego nieczęsto doświadczam.
Co do plusów, to cała historia jak na mój gust została opowiedziana dosyć zgrabnie, oddawała istotę całej sprawy. Dobre słowo można też powiedzieć o muzyce (ukłony w kierunku Kaczmarka).
Generalnie film mnie nie porwał, choć tragedii również nie ma - daję 6.
(tak w wielkim skrócie)


PS Łapanki generalnie mają to do siebie, że wywalają ni z gruchy ni z pietruchy; co zatem uważasz za budowanie napięcia w tej materii?
PSS Różne rzeczy można o tym filmie mówić, ale nie to, że było "haaaarmoniejnie i spooookojnie". Bez przesady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones