PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497280}

Święty Augustyn

Sant'Agostino
7,2 451
ocen
7,2 10 1 451
Święty Augustyn
powrót do forum filmu Święty Augustyn

mało ciekawa opowieść o życiu człowieka na którego filozofii oparto doktrynę chrześcijańską wczesnego sredniowiecza. Augustyn żył w dość burzliwych czasach, jednak oglądając ten film dostałem dość smętny obraz tamtych czasów:zero dramatyzmu i obiektywizmu, rzymianie są odziani w stroje wczesnoimperialne itp.
Film należy do serii Imperium-wczesniej powstał Augustus i Neron.Oba wyżej wymienione mozna by nazwać nawet filmami akcji w porównaniu do opisanego filmu. Tytułowa rolę w filmie gra Franco Nero oprócz tego gra dwu polskich aktorów: Pieczyński i Zelnik. Powinno się zmodyfikować tą stronę bo oryginalna nazwa tego filmu to St Augustine: Decline of the Roman Empire. By nie być gołosłownym podaję namiar:

http://www.luxvide.it/en/augustine-49.html

aetius_2

trudno by akcja działa się w filmie o filozofie. Myślę, że zamiarem było przekazanie pewnego klimatu i myśli wczesnego chrześcijaństwa. dlatego bardzo chętnie bym to obejrzał, nie nastawiawszy się na sceny batalistyczne.

ocenił(a) film na 3
kapral11

"trudno by akcja działa się w filmie o filozofie" - pfff, też coś!

Ani klimatu, ani myśli (ni pomysłu), ani czegokolwiek, co zachęcałoby do ponownego sięgnięcia po to dziełko czy wspominania go. Niezwykle rozczarowująca miernota! Tak rozczarowująca, że słów mi brak! Co zresztą widać po tym wpisie.

Jedynie Pieczyński umilił mi czas podczas oglądania tego... czegoś... I za (dla) niego gwiazdka więcej!

ocenił(a) film na 8
Bishvilcha

Chociaz Wandalowie sie pojawiaja a nigdy ich nie widzialem w innym filmie i przykoazji na drugim planie pokazany jest powolny upadek Imperium Zachodniorzymskiego . Mozna obejrzec film dla fanow starozytnosci

ocenił(a) film na 3
aetius_2

Jestem wielkim wiellbicielem filmu religijnego i o świętych. Nie polecam tego filmu nikomu. Film o niczym. Natwet nie chodzi o to ze brak tu akcji. Tutaj brak wszystkiego co sprawia że chce sie go oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones